Kazoora i Red Bull Roof Ride. Startuje sezon dla riderów

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2023 09:48
W programie zaprosimy na relację z otwarcia Górki Kazoorki w Warszawie, powiemy także o zawodach Red Bull Roof Ride. 
Kazoorka Fot. Hanna DołęgowskaCzwórka
Kazoorka Fot. Hanna Dołęgowska/CzwórkaFoto: .

6 maja to dzień, w którym zaplanowano otwarcie Górki Kazoorki na warszawskim Ursynowie. Ta legendarna miejscówka tworzona przez riderów dla riderów rozpoczęła właśnie nowy sezon.

W Czwórce będziemy gościć Przemka Krajewskiego, ridera i instruktora kolarstwa grawitacyjnego, który opowie o otwarciu sezonu, a także zapowie niezwykłe wydarzenie jakim będzie Red Bull Roof Ride. Red Bull Roof Ride odbędzie się na przełomie czerwca i lipca i ugości najlepszych riderów z całego świata. Przemek jest jednym z koordynatorów Red Bull Roof Ride, na którym zobaczymy też amatorskich riderów w zmaganich Rookies - a Ci będą mogli wystartować obok braci Godźków, dzięki zorganizowanym wcześniej kwalifikacjom.

Kolarstwo ekstremalne nazywane także kolarstwem grawitacyjnym, od tradycyjnego różni się tym, że jeździ się po mocno nachylonych stokach, po trasie obfitującej w przeszkody. Bikepark Kazoora to największy park rowerowy w województwie mazowieckim. Czwórka gościła już w tej miejscówce niejednokrotnie. - Oprócz całej infrastruktury do uprawiana kolarstwa grawitacyjnego teraz budujemy pętlę XC. To będzie idealne dopełnienie tego, co mamy na górce - zapowiada Piotr Krajewski.

Poza jazdą na rowerze w bikeparku na warszawskim Ursynowie można też biegać, polatać na paralotni, a nawet spotkać się z fanami modeli RC.

Sprawdź także:

W drugiej części programu na motosport spojrzymy zaś kobiecym okiem. W motosporcie jest wiele profesji, którymi zajmują się panie. Na imprezie "Dziewczyny na Pełnych Obrotach" 6.05 w Słomczynie poznacie ich reprezentantki. Za co są odpowiedzialne, jak wygląda ich praca?

***

Na audycję Co Was kręci zapraszamy w niedzielę (07.05) po godz. 11.00. Program poprowadzi Jeremi Angowski.

kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka zabawa hobby
Czytaj także

Krakowski Festiwal Górski. "Wszystkie zajawki w jednym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 14:50
O imprezie mówi się, że jest górskim podsumowaniem ostatnich 12 miesięcy. W tym roku Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń