Brudna, koncertowa płyta i zasłużony urlop Marii Peszek

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 11:00
Maria Peszek zdecydowała, że na pół roku robi przerwę w występach. Dobrą wiadomością jest jednak to, że tydzień temu ukazała się jej koncertowa płyta "Jezus is alive". To ukłon w stronę fanów, a także wynik wielkiej potrzeby artystki oraz jej muzyków.
Audio
  • Maria Peszek opowiada o planowanej przerwie w koncertowaniu i swoim miejscu na ziemi (Czwórka/Kontrkultura)
Maria Peszek
Maria PeszekFoto: Bartosz Bajerski

Przed Marią Peszek i jej zespołem jeszcze kilka zaplanowanych koncertów. Jednak, jak zapowiada artystka, po 9 marca i występie w Dublinie przyjdzie czas na zasłużony urlop, złapanie oddechu, odpoczynek.

Swoich fanów Maria Peszek zostawia z nowym albumem "Jezus is alive", który ukazał się 14 lutego i jest pierwszą koncertową płytą w dorobku artystki. - Ta płyta powstała z wielkiej potrzeby zatrzymania bardzo wyjątkowej chwili, jaką była cała trasa koncertowa związana z płytą "Jezus Maria Peszek" - mówi gość "Kontrkultury" . - Zagraliśmy 70 koncertów, które były wyjątkowe. Chcieliśmy zapisać te niezwykłe emocje, jakie towarzyszyły trasie. Ten album jest też odpowiedzią na potrzebę fanów, którzy prosili o płytę koncertową.

"Jezus is alive" to album bez poprawek i dogrywek. Został zrealizowany przy minimalnej ingerencji w oryginalny dźwięk. Muzycy chcieli zachować aurę i atmosferę trasy, dlatego w nagraniach nie brakuje odgłosów publiczności. - Ta płyta jest momentami kanciasta, brudna, żywa - mówi Maria Peszek. - Publiczność i ludzie to coś najważniejszego w przypadku tej trasy – podkreśla.

Maria Peszek opowiada w Czwórce o płycie "Jezus Maria Peszek".

Artystka wybierając miejsca swoich koncertów nie boi się wyzwań. Niestraszne jej kluby, w których zdarzają się awarie techniczne, czy miejsca nieoczywiste, jak wieś albo klub w lesie. Maria Peszek docenia też publiczność z małych miast, która wydaje jej się mniej "rozpuszczona" od tej z wielkich metropolii, gdzie na jakiś koncert można iść właściwie codziennie.

A jednak artystka opuszcza swoich fanów na pół roku, udając się na zasłużony relaks, czas izolacji od bodźców, odpoczynek od samej siebie. - Na urlopie na pewno będzie mi brakowało koncertów, bo scena to jest moje miejsce na ziemi, mój sposób funkcjonowania.

(pj/mm)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Maria Peszek MUZYKA

Czytaj także

Koncert L.U.C w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 19:00
Producent muzyczny, performer i kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów zagrał w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iza Lach: Snoop Dogg sprawił, że uwierzyłam w siebie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 11:30
W 2006 roku zapowiedziała, że "Już czas", w 2011 wydała kolejny album "Krzyk", rok później stała się ulubienicą Snoop Dogga i dziś nikt nie ma wątpliwości, że przed Izą Lach świat stoi otworem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gooral: chcę, żeby moja muzyka mnie niosła

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 11:00
Mateusz Górny, znany jako Gooral, pochodzący z Bielska Białej producent muzyczny, folkiem zainteresował się na początku tego stulecia. Dziś ma na koncie dwie solowe płyty i wspólny projekt z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze. W Czwórce opowiedział o swoich inspiracjach.
rozwiń zwiń