X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brudna, koncertowa płyta i zasłużony urlop Marii Peszek

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 11:00
Maria Peszek zdecydowała, że na pół roku robi przerwę w występach. Dobrą wiadomością jest jednak to, że tydzień temu ukazała się jej koncertowa płyta "Jezus is alive". To ukłon w stronę fanów, a także wynik wielkiej potrzeby artystki oraz jej muzyków.
Audio
  • Maria Peszek opowiada o planowanej przerwie w koncertowaniu i swoim miejscu na ziemi (Czwórka/Kontrkultura)
Maria Peszek
Maria PeszekFoto: Bartosz Bajerski

Przed Marią Peszek i jej zespołem jeszcze kilka zaplanowanych koncertów. Jednak, jak zapowiada artystka, po 9 marca i występie w Dublinie przyjdzie czas na zasłużony urlop, złapanie oddechu, odpoczynek.

Swoich fanów Maria Peszek zostawia z nowym albumem "Jezus is alive", który ukazał się 14 lutego i jest pierwszą koncertową płytą w dorobku artystki. - Ta płyta powstała z wielkiej potrzeby zatrzymania bardzo wyjątkowej chwili, jaką była cała trasa koncertowa związana z płytą "Jezus Maria Peszek" - mówi gość "Kontrkultury" . - Zagraliśmy 70 koncertów, które były wyjątkowe. Chcieliśmy zapisać te niezwykłe emocje, jakie towarzyszyły trasie. Ten album jest też odpowiedzią na potrzebę fanów, którzy prosili o płytę koncertową.

"Jezus is alive" to album bez poprawek i dogrywek. Został zrealizowany przy minimalnej ingerencji w oryginalny dźwięk. Muzycy chcieli zachować aurę i atmosferę trasy, dlatego w nagraniach nie brakuje odgłosów publiczności. - Ta płyta jest momentami kanciasta, brudna, żywa - mówi Maria Peszek. - Publiczność i ludzie to coś najważniejszego w przypadku tej trasy – podkreśla.

Maria Peszek opowiada w Czwórce o płycie "Jezus Maria Peszek".

Artystka wybierając miejsca swoich koncertów nie boi się wyzwań. Niestraszne jej kluby, w których zdarzają się awarie techniczne, czy miejsca nieoczywiste, jak wieś albo klub w lesie. Maria Peszek docenia też publiczność z małych miast, która wydaje jej się mniej "rozpuszczona" od tej z wielkich metropolii, gdzie na jakiś koncert można iść właściwie codziennie.

A jednak artystka opuszcza swoich fanów na pół roku, udając się na zasłużony relaks, czas izolacji od bodźców, odpoczynek od samej siebie. - Na urlopie na pewno będzie mi brakowało koncertów, bo scena to jest moje miejsce na ziemi, mój sposób funkcjonowania.

(pj/mm)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Maria Peszek MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert L.U.C w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 19:00
Producent muzyczny, performer i kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów zagrał w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iza Lach: Snoop Dogg sprawił, że uwierzyłam w siebie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 11:30
W 2006 roku zapowiedziała, że "Już czas", w 2011 wydała kolejny album "Krzyk", rok później stała się ulubienicą Snoop Dogga i dziś nikt nie ma wątpliwości, że przed Izą Lach świat stoi otworem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gooral: chcę, żeby moja muzyka mnie niosła

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 11:00
Mateusz Górny, znany jako Gooral, pochodzący z Bielska Białej producent muzyczny, folkiem zainteresował się na początku tego stulecia. Dziś ma na koncie dwie solowe płyty i wspólny projekt z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze. W Czwórce opowiedział o swoich inspiracjach.
rozwiń zwiń