X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Banasiuka portret własny

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 14:43
O początkach swojej kariery aktorskiej i staraniach o dyplom akademii teatralnej opowiadał w "Kontrkulturze" aktor młodego pokolenia Mateusz Banasiuk.
Audio

Pracę magisterską chciałbym napisać o Zbigniewie Zapasiewiczu, który jest dla mnie wielkim aktorskim autorytetem – przyznaje Mateusz Banasiuk, student Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. O swojej przygodzie z aktorstwem i długu wdzięczności wobec Zbigniewa Zapasiewicza młody aktor opowiadał Magdalenie Kasperowicz w rozmowie z cyklu "Deskorola" w niedzielnej "Kontrkulturze".

Mimo młodego wieku i braku dyplomu (jeszcze!) Mateusz Banasiuk ma już na swoim koncie kilka dużych ról, zarówno teatralnych, jak i filmowych. Można było go zobaczyć m.in. w filmie „Wszystko, co kocham”.

Jak przyznaje, jeszcze kilka lat temu nie wiedział, co chce robić. Teraz nie ma wątpliwości: studia w szkole teatralnej to był dobry wybór. – To z czasem stało się moim celem. Jak już zaangażowałem się w aktorstwo, to zapragnąłem zdobyć dyplom i wkręcić się w to na 100% – zdradza gość Magdaleny Kasperowicz.

Młody aktor jest wdzięczny losowi, że mógł być studentem Zbigniewa Zapasiewicza. – Zanim go poznałem, narzekałem na brak autorytetów – przyznaje Mateusz Banasiuk. Wspomina, że z nieżyjącym już aktorem miał zajęcia z mówienia wierszem, które trwale zapadły mu w pamięć. Sama postać mistrza wywarła na nim takie wrażenie, że postanowił poświęcić jej swoją pracę magisterską. – Wieloma rolami i tym, czego dokonał, udowodnił, że jest fantastycznym człowiekiem i że można mu zaufać. Cieszę się, że był moim profesorem i tą pracą chciałbym mu oddać hołd – tłumaczy gość Czwórki.

W każdą niedzielę o godzinie 12 w audycji "Kontrkultura" do studia Czwórki wjeżdżają na swojej "Deskoroli" młodzi, ambitni i zdolni studenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie!

W rozmowach z Magdaleną Kasperowicz opowiadają o sobie, początkach aktorstwa, o studiach, marzeniach, magicznych rolach, a także o spektaklach dyplomowych, które są zwieńczeniem czterech lat nauki w wyjątkowych murach szkoły przy Miodowej.

W audycji mamy specjalnie dla Was zaproszenia na spektakle dyplomowe!

Posłuchaj rozmowy Magdaleny Kasperowicz z Mateuszem Banasiukiem. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ap/ŁSz

Zobacz więcej na temat: kontrkultura TEATR Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gabrieli Kownackiej portret intymny

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2010 08:00
Nie wszystko można opisać słowami. Przyjaciele Gabrieli Kownackiej łamiącym się głosem wspominają ciepłą i wrażliwą kobietę jaką była aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrz pięknego słowa

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 09:23
Wycofany, skryty, ale zawsze pełen empatii i czułości – tak o Krzysztofie Kolbergerze mówią jego przyjaciele i współpracownicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biała balerina jest czarnym łabędziem

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2011 01:00
- Muzyka Czajkowskiego rozlega się tak intensywnie w "Czarnym łabędziu", że po obejrzeniu filmu Darrena Aronofsky'ego trzeba na jakiś czas odpocząć od tych ekspresyjnych dźwięków – uważa krytyk filmowy Andrzej Kołodyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe życie klasyki polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 15:00
Po latach na duży ekran powraca, zrekonstruowany cyfrowo, film Janusza Morgensterna "Do widzenia do jutra".
rozwiń zwiń