Banasiuka portret własny

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 14:43
O początkach swojej kariery aktorskiej i staraniach o dyplom akademii teatralnej opowiadał w "Kontrkulturze" aktor młodego pokolenia Mateusz Banasiuk.
Audio

Pracę magisterską chciałbym napisać o Zbigniewie Zapasiewiczu, który jest dla mnie wielkim aktorskim autorytetem – przyznaje Mateusz Banasiuk, student Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. O swojej przygodzie z aktorstwem i długu wdzięczności wobec Zbigniewa Zapasiewicza młody aktor opowiadał Magdalenie Kasperowicz w rozmowie z cyklu "Deskorola" w niedzielnej "Kontrkulturze".

Mimo młodego wieku i braku dyplomu (jeszcze!) Mateusz Banasiuk ma już na swoim koncie kilka dużych ról, zarówno teatralnych, jak i filmowych. Można było go zobaczyć m.in. w filmie „Wszystko, co kocham”.

Jak przyznaje, jeszcze kilka lat temu nie wiedział, co chce robić. Teraz nie ma wątpliwości: studia w szkole teatralnej to był dobry wybór. – To z czasem stało się moim celem. Jak już zaangażowałem się w aktorstwo, to zapragnąłem zdobyć dyplom i wkręcić się w to na 100% – zdradza gość Magdaleny Kasperowicz.

Młody aktor jest wdzięczny losowi, że mógł być studentem Zbigniewa Zapasiewicza. – Zanim go poznałem, narzekałem na brak autorytetów – przyznaje Mateusz Banasiuk. Wspomina, że z nieżyjącym już aktorem miał zajęcia z mówienia wierszem, które trwale zapadły mu w pamięć. Sama postać mistrza wywarła na nim takie wrażenie, że postanowił poświęcić jej swoją pracę magisterską. – Wieloma rolami i tym, czego dokonał, udowodnił, że jest fantastycznym człowiekiem i że można mu zaufać. Cieszę się, że był moim profesorem i tą pracą chciałbym mu oddać hołd – tłumaczy gość Czwórki.

W każdą niedzielę o godzinie 12 w audycji "Kontrkultura" do studia Czwórki wjeżdżają na swojej "Deskoroli" młodzi, ambitni i zdolni studenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie!

W rozmowach z Magdaleną Kasperowicz opowiadają o sobie, początkach aktorstwa, o studiach, marzeniach, magicznych rolach, a także o spektaklach dyplomowych, które są zwieńczeniem czterech lat nauki w wyjątkowych murach szkoły przy Miodowej.

W audycji mamy specjalnie dla Was zaproszenia na spektakle dyplomowe!

Posłuchaj rozmowy Magdaleny Kasperowicz z Mateuszem Banasiukiem. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ap/ŁSz

Zobacz więcej na temat: kontrkultura TEATR Warszawa

Czytaj także

Gabrieli Kownackiej portret intymny

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2010 08:00
Nie wszystko można opisać słowami. Przyjaciele Gabrieli Kownackiej łamiącym się głosem wspominają ciepłą i wrażliwą kobietę jaką była aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrz pięknego słowa

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 09:23
Wycofany, skryty, ale zawsze pełen empatii i czułości – tak o Krzysztofie Kolbergerze mówią jego przyjaciele i współpracownicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biała balerina jest czarnym łabędziem

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2011 01:00
- Muzyka Czajkowskiego rozlega się tak intensywnie w "Czarnym łabędziu", że po obejrzeniu filmu Darrena Aronofsky'ego trzeba na jakiś czas odpocząć od tych ekspresyjnych dźwięków – uważa krytyk filmowy Andrzej Kołodyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe życie klasyki polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 15:00
Po latach na duży ekran powraca, zrekonstruowany cyfrowo, film Janusza Morgensterna "Do widzenia do jutra".
rozwiń zwiń