Polskie Radio
Section05
alfa romeo

Robert Kubica: świat F1 nie docenił mojego powrotu

Robert Kubica, który ściga się obecnie w długodystansowych MŚ (WEC) i jest rezerwowym kierowcą w zespole Alfa Romeo F1 Team Orlen udzielił obszernego wywiadu "Racingnews365.com", w którym odniósł się do swojej kariery w Formule 1. - Rok spędzony w Williamsie był bardzo trudny, co znacznie utrudniło mi kontynuowanie kariery w F1 - mówił Polak. 
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 sporty motorowe Moto sport Robert Kubica alfa romeo SPORT Williams Racing

Formuła 1: Robert Kubica przedostatni w treningu przed GP Węgier

Kierowca rezerwowy i testowy zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen - Robert Kubica uzyskał przedostatni, 19. czas pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Węgier, trzynastą rundą mistrzostw świata Formuły 1. Polak zastąpił w bolidzie ekipy z Hinwil Fina Valtteriego Bottasa. Najszybszy okazał się Hiszpan Carlos Sainz z Ferrari.
Zobacz więcej na temat:  Robert Kubica sporty motorowe Moto sport SPORT Formuła 1 alfa romeo

Kubica zastąpi Zhou po koszmarnym wypadku? Jest komunikat

Chiński kierowca Guanyu Zhou, który na początku niedzielnego Grand Prix Wielkiej Brytanii miał bardzo groźnie wyglądający wypadek, będzie zdolny do jazdy w kolejnym wyścigu Formuły 1 - ogłosił szef Alfa Romeo F1 Team Orlen Frederic Vasseur. Rezerwowym kierowcą ekipy jest Robert Kubica, który, zamiast w GP Austrii, wystartuje niebawem w wyścigu serii WEC. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport Formuła 1 alfa romeo Robert Kubica

Formuła 1: groźny wypadek na Silverstone. Jest komunikat w sprawie poszkodowanych kierowców

Z powodu groźnego wypadku już na początku pierwszego okrążenia przerwany został wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Ucierpiał chiński kierowca Alfa Romeo Racing Orlen Zhou Ganyu. "Po wypadku na starcie GP Wielkiej Brytanii Zhou Guanyu jest przytomny i trafił do centrum medycznego na torze, gdzie przechodzi badania" - napisano na Twitterze zespołu, którego kierowcą rezerwowym jest Robert Kubica.
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 Moto sport sporty motorowe SPORT alfa romeo Williams Racing

TYLKO U NAS Kubica nie porzuca marzeń o F1 i czeka na 24h Le Mans

Nasi projektanci wykonali kawał dobrej roboty. Powiem szczerze, że byłem mocno zaskoczony, aż mi się oczy z radości zaświeciły. Zresztą widać to po rezultatach Valtteriego - przyznał Robert Kubica w rozmowie z Mateuszem Ligęzą z Programu 1 Polskiego Radia. Kierowca Formuły 1 pojawił się podczas Kongresu Impact'22 w Poznaniu. 
Zobacz więcej na temat:  Robert Kubica Moto sport sporty motorowe SPORT TYLKO U NAS alfa romeo Formuła 1 WEC PKN Orlen Orlen