Marek Dyjak: roztrwoniłem swoje szczęście

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2011 09:00
Jak zawsze szczery do bólu Marek Dyjak opowiedział w Czwórce o swoim dzieciństwie, samotności, nieudanej miłości do kobiety i zamiłowaniu do wędkarstwa.
Audio

- Nie miałem szczęścia jako mąż i mężczyzna, który mógłby się spełnić u boku kobiety. To szczęście, które dostałem, roztrwoniłem - zwierzał się w Czwórce Marek Dyjak. Bard przez fanów porównywany do Toma Waitsa, a który przez nauczycielkę śpiewu Elżbietę Zapędowską został nazwany najbardziej prawdziwym głosem na polskim rynku muzycznym, przyzwyczaił już swoich fanów do podobnych, mocnych wyznań. Dyjak od lat wyśpiewuje bowiem niezwykle osobiste pieśni o bólu istnienia, zaś jego koncerty są istnym misterium spowiedzi cierpiętnika.

Niedoszły hydraulik, były alkoholik, człowiek z rozwodem i próbą samobójczą na koncie, poeta, który, jak sam wyznaje, skazuje siebie na samotność, w rozmowie z Magdaleną Kasperowicz zdradził, iż obecnie znajduje ukojenie w religii i przyrodzie.

- Mam pokój z telewizorem, jednym kwiatkiem, jest w nim pare marynarek, klika białych koszul, buty i dużo wędek. Na co dzień oglądam filmy przyrodnicze i TVP Religię. Nie jest źle, ale znowu nie jest całkiem dobrze.

Aby wysłuchać o rozmowy z Markiem Dyjakiem, w której opowiada m.in. o nieudanej miłości do kobiety i trwającym do dziś zamiłowaniu do wędkowania, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA boks TVP
Czytaj także

Reprezentacja "Comy" w "Stacji"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 09:30
W środę po godzinie 12 w audycji "Stacja Kultura" gościł reprezentant zespołu "Coma" – Piotr Rogucki. I tym razem nie mówił o karierze solowej, ale o współpracy z zespołem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

NeLL w Czwórce - obejrzyj wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2011 10:00
W naszym studiu zagrał na żywo zespół, którego pierwszą płytę w całości sfinansowali fani.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Salsa - zabawa ze zmysłowością

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2011 12:20
Na trzy listopadowe dni Warszawa stanie się stolicą kultury latynoskiej. Wszystko za sprawą VII Warsaw Salsa Festival.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hades: Codziennie widać piękne rzeczy (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 11:30
W Czwórce rozmawiamy o nowej, solowej płycie rapera. Stworzenie krążka "Nowe dobro to zło" zajęło jeden tydzień. Jak powstawały teksty i muzyka?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katarzyna Groniec: nie zostanę już kosmonautką

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 12:00
- 20 lat temu, budząc się, myślałam, że jak nie będzie mi się chciało śpiewać piosenek, będę mogła robić coś innego. Dziś już nie mam tego komfortu - Kasia Groniec opowiadała nam o refleksjach związanych ze swoją najnowszą płytą.
rozwiń zwiń