Łukasz Simlat: Uwielbiam, gdy film zaczyna robić się sam

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 11:00
Łukasz Simlat gościł z "Kontrkulturze". Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z tym niezwykłym aktorem.
Audio

Gra w teatrze, w filmach, potrafi grać na gitarze i saksofonie altowym. Wszechstronny i uzdolniony aktor młodego pokolenia. Według krytyków potrafi niezwykle kreować różne – często zupełnie kontrastowe – postaci. Jedną z nich stworzył w filmie "Wymyk".

- Film "Wymyk" to było niesamowite spotkanie, po pierwsze z Gregiem Zglińskim, po drugie z Robertem Więckiewiczem, który stworzył tam niesamowitą kreację - mówi Simlat. - To jest coś, co ja uwielbiam w filmie, gdy film zaczyna robić się sam - dodaje.

Łukasz Simlat , aktor posługujący się całym wachlarzem środków artystycznych zagościł w Czwórkowej "Kontrkulturze". Opowiada o swoim podejściu do teatru, do życia, o przypadłościach ludzkich, kreowaniu postaci, m.in. tej ostatniej w spektaklu "Anna Karenina" . Zapraszamy do wysłuchania niezwykłej rozmowy po kliknięciu w plik dźwiękowy.

Do " Kontrkultury " zapraszamy w każdy weekend po godzinie 12.

 Łukasza Simlata na co dzień możemy zobaczyć w Teatrze Studio:

Zagrał jedną z ról w najnowszym spektaklu Teatru Studio "Anna Karenina"

Zobacz więcej na temat: Czwórka TEATR kontrkultura
Czytaj także

Filmowe dzieło sztuki w cenie samochodu

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 12:00
- To film zrobiony z serca, bez patrzenia na zarobek - o dramacie "Portret o zmierzchu" opowiadał w Czwórce krytyk filmowy, Jacek Borowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Czartoryska: Moje ciało nie jest na sprzedaż

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 08:00
Mówią o niej "piękna, zdolna i młoda". Anna Czartoryska skromnie przyznaje, że najprawdziwsze z tych określeń to to ostatnie - "młoda". - Póki co… - śmieje się aktorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Są konsekwentni od piętnastu lat

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2012 18:00
Teatr Konsekwentny, to jeden z najstarszych (a może i najstarszy?) niepublicznych teatrów repertuarowych w Warszawie. O swoich planach i marzeniach z okazji jubileuszu opowiedzieli jego twórcy.
rozwiń zwiń