Baaba: nie gramy dla zamkniętej grupy docelowej

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 10:00
- Mamy nadzieję, że nasi słuchacze są tacy jak my, czyli otwarci na różne gatunki i muzyczną podróż, która czasem prowadzi w nieznane - powiedział Bartek Weber, lider grupy Baaba.
Audio
  • Muzyka formacji Baaba wymyka się gatunkowym szufladkom (Czwórka/Funkadelia)
W skład formacji Baaba wchodzą Tomasz Duda, Macio Moretti, Piotr Zabrodzki i Bartek Weber
W skład formacji Baaba wchodzą Tomasz Duda, Macio Moretti, Piotr Zabrodzki i Bartek WeberFoto: mat. pras.

/

"EasterChristmas" to piąty regularny album w historii zespołu, który już od blisko piętnastu lat zapisuje ważną kartę na scenie rodzimej muzyki alternatywnej, sięgając po yass, muzykę filmową oraz elektronikę.
- Złapałem się ostatnio za głowę, że to już taki dorobek. Pierwszą płytę z 2000 roku nagrałem praktycznie sam, na domowym komputerze. Teraz to kilkuosobowy zespół, grający próby i koncerty - przekonywał w Czwórce lider grupy, Bartek Weber.
W skład Baaby wchodzą też inni bardzo cenieni muzycy: Tomasz Duda, Macio Moretti i Piotr Zabrodzki. Zderzenie tylu osobowości siłą rzeczy owocować musi często spięciami podczas nagrań, ale prowadzą one każdorazowo do czegoś kreatywnego. - Mnogość inspiracji i pomysłów jeszcze nikomu nie zaszkodziła - przyznał ze śmiechem Weber.

***
Tytuł audycji: Funkadelia
Prowadził: Norbert Borzym
Gość: Bartek Weber (lider formacji Baaba)
Data emisji: 7.12.2014
Godzina emisji: 18.00
ac/kd

Czytaj także

Lao Che i Pink Freud łączą siły

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 14:00
7 marca rozpocznie się Jazzomb!e Tour - wspólna trasa koncertowa Lao Che i Pink Freud. - Mamy bardzo podobną postawę i podejście - nie jesteśmy zbyt poprawni politycznie, ani stylistycznie - mówi Wojtek Mazolewski, lider Pink Freud.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jazzpospolita: muzyka, która ma działać na wyobraźnię

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 14:00
Jesień to idealna pora na jazz - uważają muzycy Jazzpospolitej, grupy założonej w 2008 m.in. przez basistę Stefana Nowakowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koniec kultury winylowej? "Ta epoka nie wróci"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 12:00
Wielu melomanów wciąż wybiera utwory "przesiąknięte" szumem winyla, zamiast muzyki w cyfrowej jakości. Czas triumfu czarnych płyt minął jednak bezpowrotnie.
rozwiń zwiń