Paweł "Konjo" Konnak: jestem zachwycony dzisiejszym folkiem

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 11:20
W audycji "Folk Off" Maćka Szajkowskiego pojawił się performer i konferansjer, współtwórca m.in. wraz z Krzysztofem Skibą kabaretu Lalamido, Paweł "Konjo" Konnak.
Audio
  • Paweł "Konjo" Konnak opowiada o historii polskiej muzyki, m.in. o początkach disco polo i "plastikowej religii Michała Wiśniewskiego", a także o współczesnym folklorze (Czwórka/Folk Off)
Paweł Konjo Konnak opowiadał w Czwórce m.in. o swojej współpracy z Krzysztofem Skibą i Michałem Wiśniewskim z grupy Ich Troje
Paweł "Konjo" Konnak opowiadał w Czwórce m.in. o swojej współpracy z Krzysztofem Skibą i Michałem Wiśniewskim z grupy Ich Troje Foto: Wojciech Kusiński/PR

"Konjo" opowiadał w Czwórce m.in. o czasie swojej punkowej, muzycznej i kabaretowej działalności i barwnych latach 90., gdy rozwijał medialne skrzydła. Opowiadał także o rozwoju polskiej sceny folklorystycznej.  

- Za moich czasów folk był przekłamany, a komuniści używali go do manipulowania narodem. Stąd wzięła się cała "cepelia", z której narodził się pop-folk, a którą przeciwstawiano "zgniłej kulturze rokendrollowej" - mówi artysta i przyznaje, że dziś to się zmienia, a nowe formacje odczarowują rodzimy folklor. - W tej nowej fali widzę szczerość i dążenie do prawdy - dodał. W rozmowie z Maciejem Szajkowskim Konnak wspominał także trasę koncertową "Folk Off Tour", którą uświetnił swoją obecnością.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Goście: Paweł "Konjo" Konnak (performer, konferancjer, osobowość telewizyjna)

Data emisji: 3.04.2015

Godzina emisji: 00.00

kd/kul

Czytaj także

10 lat Balkan Sevdah. "Tradycyjna muzyka nie ma prawa się zestarzeć"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 09:00
Grupa Balkan Sevdah, wykonuje muzykę inspirowaną tradycjami z różnych regionów Półwyspu Bałkańskiego. Na koncie mają cztery płyty długogrające, m.in. "Yari Nani" (2010), i najnowszą - "Akustik" (2013).
rozwiń zwiń
Czytaj także

Morhana: folk metal to trudna, niszowa muzyka

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 17:30
Debiutancka płyta folkmetalowego zespołu Morhana jest już prawie gotowa. Muzycy mówią o swoich inspiracjach, słowiańskiej mitologii, a także o tym, dlaczego folk metal to totalny underground.
rozwiń zwiń