Etno w Czwórce. Wywiad z grupą Lautari

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 10:00
Zapraszamy na spotkanie Lautari. To polska grupa etno-jazzowa, której twórczość osadzona jest w tradycjach muzycznych środkowej, wschodniej i południowej Europy oraz Kaukazu.
Audio
  • Wywiad z muzykami grupy Lautari (Folk Off/Czwórka)
Zespół Lautari podczas koncertu
Zespół Lautari podczas koncertuFoto: mat. pras./fot. Tomasz Ogrodowczyk

Muzycy pojawili się w Czwórce, by w rozmowie z Maćkiem Szajkowskim opowiedzieć o swojej twórczości, ale także planach na przyszłość.

W audycji "Folk Off" Maciej Szajkowski prezentuje co tydzień muzykę etniczną z Polski i świata. Bez granic, bez podziałów gatunkowych, społecznych, politycznych, religijnych - dźwięki Planety Ziemia i jej mieszkańców. Wszystkie kolory, zapachy i smaki muzyki świata zaklęte w jednym żywiole – eterze.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzący: Maciej Szajkowski

Gość: Michał Żak, Maciej Filipczuk (muzycy, grupa Lautari)

Data emisji: 17.02.2016

Godzina emisji: 00.02

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tsigunz Fanfara Avantura - polski temperament i bałkańskie rytmy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 12:45
- Jeśli chodzi o korzenne fanfary, które tak odważnie łączy się z nowoczesnymi instrumentami, to rzeczywiście w Polsce jesteśmy pionierami - powiedział w Czwórce Piotr Mełech z zespołu Tsigunz Fanfara Avantura. "Tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy", jak sami o sobie mówią, wydali właśnie debiutancki album "Tsigunz Turbo Balkan Groove".
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 lat Balkan Sevdah. "Tradycyjna muzyka nie ma prawa się zestarzeć"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 09:00
Grupa Balkan Sevdah, wykonuje muzykę inspirowaną tradycjami z różnych regionów Półwyspu Bałkańskiego. Na koncie mają cztery płyty długogrające, m.in. "Yari Nani" (2010), i najnowszą - "Akustik" (2013).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lelek. Muzyka multikulturowa i inspirująca

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 09:00
Lelek to łącząca odległe muzyczne światy grupa, reinterpretująca najciekawsze poematy i pieśni odwołujące się do dziedzictwa przedchrześcijańskiej Słowiańszczyzny. - To nie jest próba rekonstrukcji tamtej twórczości, ale nadanie jej współczesnego kształtu – mówił Michał Rudaś.
rozwiń zwiń