Morhana - ciężkie riffy i słowiańskie pieśni

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 07:00
Gościem najbliższej audycji będzie folkmetalowa grupa Morhana. Zespół właśnie kończy pracę nad debiutanckim, pełnym albumem.
Morhana łączy folkowe melodie z ciężkimi brzmieniami
Morhana łączy folkowe melodie z ciężkimi brzmieniamiFoto: Marcin Wilczyński/mat. prom.

Morhana łączy zarówno ciężkie, jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową a ostrym, ale niepozbawionym charakteru, metalem. Inspiracje folkowe muzycy czerpią z różnych części świata - odważnie sięgają zarówno po szybkie, skoczne motywy bretońskie, jak i po melodyjne, smutne pieśni osadzone w klimatach stricte słowiańskich.

Obecność instrumentów klasycznych nadaje utworom lekkość, co w połączeniu z ciężkim zapleczem gitarowym tworzy rzeczywiście wybuchową mieszankę. Wokale, z jednej strony męski - mocny, gardłowy, z drugiej kobiecy - wysoki i czysty, dopełniają całości i tworzą unikalny charakter zespołu. W audycji zapytamy muzyków o ich najbliższe plany koncertowe, a także o nową płytę.

***

Na audycję "Folk Off" w środę (3.06) o godz. 00.00 zaprasza  Maciej Szajkowski.

mg/ei

Czytaj także

Olo Walicki - Frank Zappa z Kaszub

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 20:00
Legendarny jazzman eksplorujący klimaty etno po raz kolejny wyruszył na Kaszuby, a swoją podróż udokumentował na płycie "Kaszebe II".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pospolite Ruszenie. Muzyka renesansu na rockowo

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 15:43
Szesnastu muzyków w różnym wieku i z różnych regionów kraju. Grają rocka na tradycyjnych, dawnych instrumentach. To prawdziwe (muzyczne) pospolite ruszenie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ola Bilińska o uroku żydowskich kołysanek

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 13:30
- Moja przygoda z muzyką żydowską zaczęła się od Rafaela Rogińskiego i kołysanek - wspomina Ola Bilińska, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka.
rozwiń zwiń