X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czyściec. Czy możemy coś zrobić dla dusz czyśćcowych?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 10:02
Śmierć, rzeczy ostateczne człowieka, czyściec, dusze czyśćcowe… To świat niemalże nieznany nam, ludziom pielgrzymującym przez życie doczesne ku wieczności. Ale czy zupełnie nieznany?
Audio
  • Jak pomóc duszom czyśćcowym? (Nocne Cz@ty/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Pismo Święto kilkukrotnie sugeruje istnienie miejsca, w którym po śmierci dusze żyją i oczyszczają się, by móc osiągnąć pełnię chwały. Katechizm Kościoła Katolickiego naucza: Ci, którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem, ale nie są jeszcze całkowicie oczyszczeni, choć są już pewni swego wiecznego zbawienia, przechodzą po śmierci oczyszczenie, by uzyskać świętość konieczną do wejścia do radości Nieba. 

- 1 i 2 listopada to święto Kościoła - mówi ks. Łukasz Wiśniewski, marianin.  - 1 listopada to Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli Kościół Chwalebny. Gdy wspominamy, chwalimy Pana Boga, dziękujemy, prosimy o wstawiennictwo tych, którzy już są w Niebie - zarówno tych świętych kanonizowanych, jak i tych, którzy odeszli w łasce bożej do Boga i tam żyją już w Niebie. 2 listopada mamy kolejną cześć kościoła - tych cierpiących w czyśćcu. My prosimy za wszystkich zmarłych, za tych którzy potrzebują naszej modlitwy ponieważ jeszcze cierpią w czyśćcu - dodaje. 

Katarzyna Matusz-Braniecka wspomina ciocię, która częstowała kanapkami i herbatą z sokiem malinowym, Filip Duliński dziadka. - 1 listopada wspominamy wszystkich świętych, także tych którzy nie zostali wyniesieni na ołtarze, takich "świętych z sąsiedztwa" - mówią zgodnie goście audycji. 

2 listopada to osoby wierzące, które żyją życiem doczesnym powinny pamiętać o tych, którzy potrzebują ich modlitwy. Czemu modlitwa za dusze czyśćcowe jest taka ważna? Kim był i jak działał święty Stanisław Papczyński, założyciel marianów? Na czym polega akcja "Nie tylko w listopadzie pamiętajmy o tych, którzy odeszli? Jak można się włączyć w akcję?

***

Tytuł audycji: Nocne Cz@ty

Prowadzi: Sylwia Sułkowska

Goście: Katarzyna Matusz-Braniecka (specjalistka ds. marketingu i PR Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich), ks. Łukasz Wiśniewski (marianin, dyrektor Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich) Filip Duliński (odpowiedzialny w Duszpasterstwie Akademickim "Schronisko" u księży Marianów na Stegnach w Warszawie)

Data emisji: 1.11.2019

Godzina emisji: 22.03

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tydzień św. Krzysztofa. Jak pomóc misjonarzom i kierowcom?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 11:02
W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa zorganizowano ogólnopolski festyn. Celem było m.in. zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się polscy misjonarze m.in. w Afryce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziesięć cnót ewangelicznych Najświętszej Maryi

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 09:01
Dziesięć cnót Matki Bożej można odnaleźć w Ewangelii. Została Ona ukazana jako Najświętsza Maryja Dziewica – ewangeliczny wzorzec dla całego Kościoła. Pierwsi chrześcijanie, rozważając opowieści biblijne, patrzyli na Maryję szczególnie jako na niezrównany wzór miłości i służby.
rozwiń zwiń