"1812: Serce Zimy" – audiobook, jakiego nie było

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 18:52
Jego wyjątkowość polega na tym, że jest interaktywny. Oprócz zwykłego audiobooka łączy w sobie cechy e-booka i gry przygodowej. Pomysłodawca tego niezwykłego wydawnictwa - Jarosław Beksa, był gościem audycji "Czwarty Wymiar".
Audio
  • "1812: Serce Zimy" - pierwszy interaktywny audiobook

Naszą inspiracją były gry dla osób niewidomych – audio gry. Pierwsza taka gra, z jaką się zetknąłem, nie posiadała żadnej grafiki i to bardzo stymulowało naszą wyobraźnię - powiedział gość Czwórki.

"1812: Serce Zimy" ma fabułę fantastyczno – historyczną. Opowiada historię młodego litewskiego żołnierza, który wyrusza na poszukiwanie swej siostry i dołącza do armii napoleońskiej. Oprócz wersji interaktywnej w skład wydawnictwa wchodzi również klasyczny audiobook z bogatą obsadą aktorską. Na jej liście znajduje się aż 36 nazwisk, w tym Piotr Fronczewski jako narrator.

W przeciwieństwie dla zwykłego audiobooka "1812: Serce Zimy" wymaga od użytkownika zaangażowania. Nie jest to jednak nic skomplikowanego. - Przygotowaliśmy taki interfejs, który pozwala na granie bez potrzeby patrzenia na ekran. Możemy sobie leżeć i dosłownie jednym kciukiem nawigować po grze - opisywał Jarosław Beksa.

Pierwszy w Polsce interaktywny audiobook jest dostępny na wielu platformach. - Może to być komputer PC, smartfon, iPhone, iPad, smartfon z androidem, a także stare Nokie z Symbianem - wyliczył pomysłodawca i współtwórca audiobooka "1812: Serce Zimy".

Więcej o tym wyjątjkowym wydawnictwie dowiesz się, klikając w ikonkę dźwięku.

pg

Czytaj także

Zapach starej księgi kontra wygoda używania czytnika

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 12:05
Jakie książki wybrać? Wydawane tradycyjnie na papierze czy zapisane w nowoczesnych elektronicznych czytnikach? Gościem Bogusławy Marszalik w programie "Na Cztery Ręce" jest poetka Dorota Koman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bajki dla dzieci w wykonaniu Edyty Jungowskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 13:56
– Jak gram w serialu, to się ktoś pyta, czy nie tęsknię to teatru, jak gram w teatrze, to czy nie tęsknię do kina, a jak czytam książki, to czy nie tęsknię do telewizji… Powiem tak: bywają takie etapy w naszym życiu, robimy różne rzeczy – wylicza Edyta Jungowska na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka audio to przyjemność w innym wymiarze

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2011 14:00
W ciągu roku jako kierowca TIR-a wysłuchuję około stu książek – pisze jeden ze słuchaczy Jedynki. Zobacz, na jakie tytuły warto zwrócić uwagę.
rozwiń zwiń