Przypomnij sobie, jak układały się losy Batmana

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 13:00
Już dziś swoją polską premierę będzie miał film "Mroczny Rycerz powstaje". Z tej okazji przez cały tydzień opowiadaliśmy Wam skąd się wziął Batman i z kim w ciągu tych kilkudziesięciu lat istnienia przyszło mu się mierzyć.
Audio

Cztery lata po premierze "Mrocznego rycerza” , reżyser Chrstopher Nolan dopisuje trzecią i ostatnią część do swojej filmowej opowieści o Batmanie.
Tym razem ukrywający się od 8 lat superbohater będzie musiał się zmierzyć z bezwględnym zamaskowanym terrorystą, Banem.

Mroczny Rycerz po raz kolejny będzie musiał uratować mieszkańców Gotham City, w czym ma już dużą wprawę, bo czyni to już od 1939 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawił się w komiksie z serii DC Comics.

Do piątku, kiedy to polscy widzowie po raz pierwszy będą mogli zobaczyć film "Mroczny Rycerz powstaje" w "Stacji kultura" opowiadaliśmy Wam, jak przez dekady zmieniał się wizerunek Batmana, z kim przyszło mu się zmagać i jakich gadżetów w tej walce używał. Posłuchajcie dźwięków, załączonych do materiału. - tam znajdziecie całą historię filmowego życia tego legendarnego bohatera.

W pierwszym odcinku czwórkowej historii Batmana przypomnieliśmy wam serialowe ekranizacje przygód superbohatera z 1943 i 1949 roku. W kolejnym przenieslismy się do lat 80., gdy to człowiek-nietoperz rozwijał skrzydła prawdziwej kariery.

W latach 90. dwa filmy z Batmanem wyreżyserował Joel Schumacher. Choć "Batman Forever" oraz "Batman i Robin" okazały się kasowymi przebojami, to wśród fanów Człowieka Nietoperza nie cieszą się specjalną estymą. - Te filmy były zrobione w ten sposób, że ma być dużo ma być szybko i kolorowo i z ostrą piosenką na początku - opowiadał w Czwórce fan Batmana, Bartek Biedrzycki.

W 2005 roku za Batmana wziął się Christopher Nolan. Jego pierwsze dwa filmy "Batman Początek" i "Mrocny Rycerz" spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem, przede wszystkim dlatego, że reżyser nie skupiał się na postaci Batmana, tylko starał się stworzyć dobry film sensacyjny.

- Jeżeli przyjrzymy się tym jego fabułom, to one mają wady i zalety typowego sensacyjniaka - opowiadał Biedrzycki. - One działają na tej samej zasadzie, na której działały filmy Jean Claude Van Dammem. Jest bohater, który ponosi stratę poprzysięga zemstę, trenuje swe umiejętności i w końcu dopina swego.

Więcej na ten temat dowiesz się słuchając kolejnych części audycji o filmowej historii Batmana.

bch

Zobacz więcej na temat: FILM batman van
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chcesz zostać superbohaterem? Nic trudnego

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 19:18
Człowiek jest stworzeniem niemal doskonałym, a mimo wszystko chcemy więcej: marzymy o supermocach, albo nieśmiertelności. Oto kilka prostych patentów, jak zniknąć, jak latać niczym Batman i jak zdobywać dachy wieżowców, wspinając się po elewacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser Batmana potępił masakrę w Denver

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2012 07:17
Christopher Nolan, reżyser filmu o najnowszych przygodach Batmana, nazwał masakrę w Kolorado "niewyobrażalnie bestialskim" aktem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To ja jestem Jokerem". Kim jest sprawca masakry?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2012 10:09
Niektóre poszlaki wskazują na to, że sprawcy masakry w Kolorado mógł być zainspirowany filmem o Batmanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Batman zarobił w weekend 160 mln dolarów!

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 13:19
Taki wynik "Mroczny rycerz powstaje” wypracował w miniony weekend w USA i Kanadzie. To rekord dla filmu nie zrealizowanego w technologii w 3D.
rozwiń zwiń