X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcę wyjechać na wieś...

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 13:19
Światła wielkiego miasta czy wieś sielska i anielska? Kto może zostać wieśniakiem i co się z tym wiąże? Odpowiedź znajdziesz w "Schejbalandze".
Audio
  • Posłuchaj rozmowy Magdaleny Schejbal z Anną Kamińską

 - Ty wieśniaku, tak pieszczotliwie mówią do mnie znajomi - przyznała się na antenie "Czwórki" autorka "Schejbalangi". - Bo dobrowolnie zarzuciłam życie w wlekim mieście i uciekłam w góry. Tam gdzie są piękne łąki, pola i lasy.
Podobnie uczynili bohaterowie książki Anny Kamińskiej "Miastowi. Slow food i aronia losu". Autorka była gościem audycji i podzieliła się wrażeniami z rozmów, jakie przeprowadził z ludźmi, którzy zdecydowali się na powrót do natury.
 - Bohaterów szukałam w internecie, pytałam wśród znajomnych. Okazuje się, że z większością z nich utrzymuję kontakt do dziś - mówiła pisarka i dziennikarka. - Bo jest coś, co ich łączy. Dla żadnego z moich rozmówców wyjazd na wieś nie wiązał się ze strachem, a bardziej z nadzieją na lepsze życie.

"Miastowi.
"Miastowi. Slow food i aronia losu"


 - Owszem, zdarzały się wątpliwości i obawy. Ale z perspektywy czasu widać, że to była najlepsza decyzja w ich życiu - podsumowała autorka.
Czy to znaczy, że każdy z nas mógły wybrać się na "wiejską emigrację? Zdaniem gościa Magdaleny Schejbal to raczej opcja dla osób kreatywnych, charyzmatycznych, upartych i na pewno nie leniwych.
Więcej szczegółów o życiu na wsi i bohaterach książki Anny Kamińskiej znajdziesz w nagraniu z audycji.

Zobacz więcej na temat: internet magdalena schejbal
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dom za miastem

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2008 12:00
Z sondażu Pentora wynika, że Polacy najchętniej mieszkaliby na wsi, a najmniej chętnie w centrach dużych miast. Ucieczkę Polaków z miast częściowo tłumaczy sytuacja na rynku nieruchomości, a zwłaszcza absurdalnie wysokie ceny mieszkań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Graffiti: farbą w miejską tkankę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 11:30
Kiedy chodzą po ulicach i nie mają flamastra w kieszeni, czują się źle. Grafficiarze ingerują w przestrzeń zabudowaną. Liczą się ci, których kreatywność i wyobraźnia nie zna granic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dać jedzeniu drugą szansę?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 12:00
Freeganie jedzą rzeczy wyrzucone przez innych na śmietnik. Ale nie robią tego z biedy. – Od dziecka bardziej od szklanych domów i modnych ubrań interesował mnie recyclingowy styl życia – opowiada w Czwórce Gabriel, freeganin.
rozwiń zwiń