Chcę wyjechać na wieś...

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 13:19
Światła wielkiego miasta czy wieś sielska i anielska? Kto może zostać wieśniakiem i co się z tym wiąże? Odpowiedź znajdziesz w "Schejbalandze".
Audio
  • Posłuchaj rozmowy Magdaleny Schejbal z Anną Kamińską

 - Ty wieśniaku, tak pieszczotliwie mówią do mnie znajomi - przyznała się na antenie "Czwórki" autorka "Schejbalangi". - Bo dobrowolnie zarzuciłam życie w wlekim mieście i uciekłam w góry. Tam gdzie są piękne łąki, pola i lasy.
Podobnie uczynili bohaterowie książki Anny Kamińskiej "Miastowi. Slow food i aronia losu". Autorka była gościem audycji i podzieliła się wrażeniami z rozmów, jakie przeprowadził z ludźmi, którzy zdecydowali się na powrót do natury.
 - Bohaterów szukałam w internecie, pytałam wśród znajomnych. Okazuje się, że z większością z nich utrzymuję kontakt do dziś - mówiła pisarka i dziennikarka. - Bo jest coś, co ich łączy. Dla żadnego z moich rozmówców wyjazd na wieś nie wiązał się ze strachem, a bardziej z nadzieją na lepsze życie.

"Miastowi.
"Miastowi. Slow food i aronia losu"


 - Owszem, zdarzały się wątpliwości i obawy. Ale z perspektywy czasu widać, że to była najlepsza decyzja w ich życiu - podsumowała autorka.
Czy to znaczy, że każdy z nas mógły wybrać się na "wiejską emigrację? Zdaniem gościa Magdaleny Schejbal to raczej opcja dla osób kreatywnych, charyzmatycznych, upartych i na pewno nie leniwych.
Więcej szczegółów o życiu na wsi i bohaterach książki Anny Kamińskiej znajdziesz w nagraniu z audycji.

Zobacz więcej na temat: internet magdalena schejbal
Czytaj także

Dom za miastem

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2008 12:00
Z sondażu Pentora wynika, że Polacy najchętniej mieszkaliby na wsi, a najmniej chętnie w centrach dużych miast. Ucieczkę Polaków z miast częściowo tłumaczy sytuacja na rynku nieruchomości, a zwłaszcza absurdalnie wysokie ceny mieszkań.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Graffiti: farbą w miejską tkankę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 11:30
Kiedy chodzą po ulicach i nie mają flamastra w kieszeni, czują się źle. Grafficiarze ingerują w przestrzeń zabudowaną. Liczą się ci, których kreatywność i wyobraźnia nie zna granic.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak dać jedzeniu drugą szansę?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 12:00
Freeganie jedzą rzeczy wyrzucone przez innych na śmietnik. Ale nie robią tego z biedy. – Od dziecka bardziej od szklanych domów i modnych ubrań interesował mnie recyclingowy styl życia – opowiada w Czwórce Gabriel, freeganin.
rozwiń zwiń