Polskie Radio
Section05
ceny mieszkań

Stagnacja cenowa na rynku nieruchomości. Eksperci: wszyscy monitorują rynek i czekają na właściwy moment

W najbliższych miesiącach ceny mieszkań powinny utrzymać się na obecnym poziomie - przewidują eksperci. Wskazują, że rynek jest w stanie wyczekiwania na ożywienie w kredytach hipotecznych; impulsem może być program niskooprocentowanych kredytów z dopłatą państwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkanie budownictwo kredyt hipoteczny ceny mieszkań ceny domów mieszkania na wynajem

Jakie jest największe zagrożenie dla polskiego systemu finansowego? Oto analiza KSF

Sektor bankowy pozostaje wysoce odporny - wynika z raportu NBP, z którym zapoznał się Komitet Stabilności Finansowej (KSF). W komunikacie po posiedzeniu KSF dodano, że najistotniejszym źródłem zagrożeń dla polskiego systemu finansowego pozostaje ryzyko prawne związane z portfelem walutowych kredytów mieszkaniowych oraz słabość niektórych instytucji.
Zobacz więcej na temat:  mieszkania ceny mieszkań ceny GOSPODARKA kredyt mieszkaniowy kredyt hipoteczny

Eksperci: drożeją przede wszystkim towary, a Polacy ograniczają wydatki na przyjemności

Mamy do czynienia z wysoką inflacją przede wszystkim towarową. Widać już też, że Polacy rezygnują z wydatków innych niż te niezbędne, w tym przede wszystkim te dotyczące rekreacji czy kultury. Z pewnością w największym stopniu dotyczy to tych, którzy mają kredyty, ale pomoc im powinna być bardzo rozważna, ale na pewno nie odgórnie przyznana wszystkim - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej i Mariusz Adamiak, dyrektor Biura Strategii Rynkowych PKO BP.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja ceny żywności ceny paliw ceny mieszkań kredyt