Igor Zalewski: po powrocie z Grecji rzuciłem etat

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2012 11:36
Na co dzień kojarzy się z ciętym politycznym komentarzem. Podczas wakacji rusza w nieznane. Uwielbia tajskie jedzenie, choć w Bangkoku pogryzły go pluskwy. I bywa na Bałkanach, ale tylko poza sezonem. Oto świat według Igora Zalewskiego.
Audio
  • Świat według Zalewskiego. Posłuchaj, jak znany dziennikarz i felietonista odkrywa nowe miejsca

 - Jestem zbyt przywiązany do spłuczki klozetowej, żeby nazywać się prawdziwym podróżnikiem - śmieje się Igor Zalewski, gość "Poranka OnLine". - Kiedyś, owszem, podróżowałem z plecakiem, ale to było dawno temu i tylko po Polsce. Teraz znany felietonista i dziennikarz preferuje zagraniczne wyjazdy indywidualne, ale czasami korzysta też z pomocy biur podróży.

 - Odkąd dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak świat, to chciałem go poznawać - kontynuuje rozmówca Justyny Dżbik. - Ale decydującą wyprawą w moim życiu była miesięczna podróż po wyspach greckich, którą wszystkim serdecznie polecam. Po powrocie rzuciłem etat i zostałem felietonistą, żeby nie być przykutym jak niewolnik do jednej posady.
Jednym z ostatnich odkryć Igora Zalewskiego jest Portugalia: - Zdecydowanie chciałbym tam spędzić emeryturę. Cudownie leniwe miejsce, bez "napinki". Jestem też fanem Azji, ale wrota do tego kontynentu, czyli Bangkok, nie tyle mnie rozczarowały, co zraziły. W tamtejszym hotelu pogryzły mnie pluskwy. Gość Czwórki rekomenduje też podróże po Europie Środkowej i Bałkanach. Ale tylko poza sezonem. Bo w lipcu w Czarnogórze był koszmarny tłok.
O ślubie w Singapurze, koszmarze wakacji all inclusive i malezyjskim centrum rehabilitacji dla goryli dowiesz się, słuchając dołączonego do artykułu nagrania rozmowy Justyny Dżbik z Igorem Zalewski.


kul

Czytaj także

Jak wypoczywają Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2012 17:00
Jesteśmy narodem, który nie ma zbyt wiele wolnego czasu, dlatego kiedy już mamy wolne to bardzo celebrujemy te chwile. Niestety najczęściej wypoczywamy biernie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do takiej szkoły każdy chciałby chodzić

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 10:08
"Optymistyczny kurs języka rosyjskiego", "15 książek, które musisz przeczytać przed śmiercią", "In vino veritas - wina francuskie w życiu, języku i kulturze"... Nic dziwnego, że zapisy na niektóre zajęcia na tym uniwersytecie trwają 5 minut!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moczenie wędki uwolni cię od stresów

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2012 17:00
Lubicie wędkowanie? Cisza, spokój i wszechobecna przyroda. W "Poranku OnLine" podpowiadaliśmy Wam od czego zacząć swoją wędkarską przygodę.
rozwiń zwiń