Sport to produkt. Nauczmy się go sprzedawać

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 10:40
Co roku poznajemy najlepszych polskich sportowców, ale niewiele wiemy o samym sportowym biznesie. Mają to zmienić The Champ Awards, czyli wyróżnienia przyznawane w konkursie polskich kampanii sportowych.
Audio
  • Posłuchaj na czym polega idea The Champ Awards, czyli konkursu polskich kampanii sportowych

 - Sport w Polsce kuleje - uważa Roman Fedorczuk, prezes agencji marketingu sportowego ABK Sport. - Wszyscy narzekają na brak sponsorów i brak pieniędzy, a powodem takiej sytuacji może być brak promocji tej dziedziny zycia. Bo w Polsce nie myśli się o sporcie jako o produkcie. Przez to nie jest właściwie pozycjonowany, nie ma określonej grupy docelowej i nie jest traktowany jako marka.
Przedsięwzięcie The Champ Awards ma to zmienić i pomóc w rozwoju polskiego sportu oraz przyczynić się do zwiększenia świadomości polaków o potrzebie uprawiania sportu, czy to w formie zawodowej, czy czysto rekreacyjnej w celu poprawy poziomu życia.
 - Nie znam żadnego związku sportowego w Polsce, który zwróciłby się o pomoc do agencji reklamowej lub PR-owej, czy też do specjalistów od organizacji eventów - wyjaśnia gość Czwórki. - Zależy nam na tym, żeby natchnąć osoby odpowiedzialne za takie działania, zaszczepić w nich umiejętność kreatywnego podejścia do problemu. Temu właśnie ma służyć nasz konkurs na najlepszą kampanię sportową.   
Kapitułę konkursu „The Champ Awards” stanowią autorytety w dziedzinie biznesu, sportu, osoby reprezentujące różnorodne dziedziny życia i gospodarki. Są wśród nich: Mariusz Czerkawski, Mateusz Kusznierewicz i Jacek Socha. Więcej o tej inicjatywie dowiesz się słuchając "Poranka OnLine".
kul

Czytaj także

Janowicz: moje życie zmieniło się teraz o 180 stopni

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 13:00
– Zaczął się nowy rozdział w moim życiu, ale mam nadzieję, że na tym przygoda z sukcesami się nie skończy – mówi Jerzy Janowicz, wschodząca gwiazda polskiego tenisa
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na desce będzie można latać nawet zimą

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 11:06
To nie lada gratka dla prawdziwych miłośników deskowego freestyle’u. W Warszawie otwiera się pierwsza kryta rampa. – Będziemy niezależni od pogodny, z naszego bowla można korzystać cały rok – mówią pomysłodawcy przedsięwzięcia, w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Masz kryzys? Zagraj w ping ponga!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 14:23
W Polsce ten sport uprawia regularnie już ponad 100 tysięcy osób! Grają w niego właściwie przedstawiciele wszystkich grup wiekowych.
rozwiń zwiń