Na desce będzie można latać nawet zimą

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 11:06
To nie lada gratka dla prawdziwych miłośników deskowego freestyle’u. W Warszawie otwiera się pierwsza kryta rampa. – Będziemy niezależni od pogodny, z naszego bowla można korzystać cały rok – mówią pomysłodawcy przedsięwzięcia, w Czwórce.
Audio

– Takich miejscówek w Polsce jest niewiele, stąd pomysł – mówi Kamil Obrok z Radical Sports Menagement. – A poza tym mamy "misję". Chcemy rozwijać tego typu sporty w Warszawie i Polsce.

Bowl, czyli rodzaj skate parku, w którym jeździć można m.in. na desce, hulajnogach, czy rolkach, będzie "kryty podwójnie". Co to oznacza? Do tej pory tego typu miejsca w Polsce miały jedną "miskę", czyli miejsce, do którego można zjeżdżać i wykonywać akrobacje. – My połączyliśmy dwie – tłumaczy Karol Kirycki, współtwórca warszawskiego bowla, w "Poranku OnLine". – Można więc jeździć zarówno na mniejszej, jak i nawiększej misce, co da młodym ludziom możliwości rozwoju.

Mniejsza miska ma 1,2 m, większa - 1,5 m. – Po tygodniu, albo dwóch jesteś w stanie się nauczyć podstawowych elementów w mniejszej misce, wówczas można wejść do większej i już zacząć latać – mówi Kirycki.

Ale przy budowie krytej rampy nie obyło się bez perypetii i problemów. – Zaczęło się od tego, że dach był dziurawy jak sito, więc przez pierwsze trzy tygodnie brodziliśmy w wodzie – wspominają ze śmiechem goście Czwórki. – Działo się.

Posłuchaj nagrania całej rozmowy z gośćmi Czwórki, Kamilem Obrokiem i Karolem Kiryckim, klikając w załączony plik dźwiękowy.

/

Twórcy nowego krytego skate parku wraz z Justyną Dżbik w Czwórce

(kd)

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Crossfit: sport z garażu?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 08:00
Czy sport w XXI wieku jest w stanie jeszcze czymś nas zaskoczyć? Sprawdziliśmy to w audycji "Na cztery ręce".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czym jest prawdziwy doping?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 16:00
Odpowiedzi na to pytanie szukamy w audycji "Na cztery ręce". Pretekstem do rozmowy jest oczywiście sprawa Lance'a Armstronga.
rozwiń zwiń