Masz kryzys? Zagraj w ping ponga!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 14:23
W Polsce ten sport uprawia regularnie już ponad 100 tysięcy osób! Grają w niego właściwie przedstawiciele wszystkich grup wiekowych.
Audio
  • Ping pong dobry na wszystko - materiał Bartka Wasilewskiego

Nic dziwnego, bo zasady tak naprawdę nie są skomplikowane i właściwie można je porównać do reguł, jakimi rządzi się bardzo popularny tenis ziemny.

Jak grać? – Forhend, bekhend, zagrywki, strony, podcięcie, drop shot, flip, odrzutka… – wymienia jednym tchem Filip Młynarski, zawodnik Spektrum Słopnice.

Dla wielu nieprofesjonalnych graczy w naszym kraju przygoda z tenisem stołowym zaczęła się już w szkole podstawowej. – Stół pingpongowy stał na korytarzu i tam właśnie graliśmy z chłopakami – wspomina Tomek Witkowski z Warszawy. – Najpierw w "wariata", aż zostawało na placu boju dwóch graczy, którzy walczyli o zwycięstwo.

Hala
Hala treningowa/fot. Bartłomiej Wasilewski

Ping pong to sport indywidualny. Zdaniem wielu graczy, dzięki niemu można oderwać się od problemów dnia codziennego, a to wpływa na naszą kondycję nie tylko fizyczną, ale także… psychiczną. – Ping pong działa pozytywnie na ludzki mózg, a w przypadku niektórych chorób, np. Alzheimera, jest wręcz sportem rehabilitacyjnym - mówi Krzysztof Jaworski, trener tenisa stołowego. – Ma też zbawienny wpływ na dzieci z ADHD.

Dowiedz się wszystkiego o ping pongu, o jego zaletach, wadach, o tym, od czego zacząć trenowanie tenisa stołowego i ile to kosztuje, słuchając nagrania materiału reporterskiego Bartka Wasilewskiego z "Poranka OnLine".

Stół
Stół pingpongowy/fot. Bartłomiej Wasilewski

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czym jest prawdziwy doping?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 16:00
Odpowiedzi na to pytanie szukamy w audycji "Na cztery ręce". Pretekstem do rozmowy jest oczywiście sprawa Lance'a Armstronga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz być zdrowy? Jedz śniadania!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 08:00
Ten posiłek pomaga doładować baterie na cały dzień. - Rano powinniśmy zjadać nawet jedną trzecią tego, co pochłaniamy przez cały dzień - podkreśla Urszula Mijakoska, diet coach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na desce będzie można latać nawet zimą

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 11:06
To nie lada gratka dla prawdziwych miłośników deskowego freestyle’u. W Warszawie otwiera się pierwsza kryta rampa. – Będziemy niezależni od pogodny, z naszego bowla można korzystać cały rok – mówią pomysłodawcy przedsięwzięcia, w Czwórce.
rozwiń zwiń