VIP poleca. Aleksandra Hamkało o filmach na lato

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 10:50
- Polecam tytuł, który zszedł już z dużego ekranu, a warto na niego zwrócić uwagę nie tylko ze względu na treść, ale i na formę - opowiada aktorka Aleksandra Hamkało.
Audio
  • Aleksandra Hamkało i "Victoria". Aktorka o formalnym eksperymencie niemieckiej kinematografii (BąŻur/Czwórka)
  • Książka na lato według Aleksandry Hamkało (BąŻur/Czwórka)
  • Aleksandra Hamkało o najciekawszym polskim debiucie na scenie hip-hopowej (BąŻur/Czwórka)
Aleksandra Hamkało na konferencji prasowej promującej film 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach
Aleksandra Hamkało na konferencji prasowej promującej film "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach"Foto: PAP/Stach Leszczyński

"Victoria" przedstawia historię hiszpańskiej studentki, która przyjeżdza na Erasmusa do Berlina i zostaje wciagnięta w wir mrożących krew w żyłach zdarzeń. - To jeden z niewielu fimów na świecie zrealizowanych w technice mastershot. Cały obraz został zrobiony w jednym ujęciu, bez żadnych cięć montażowych - wyjaśnia rozmówczyni Małgorzaty Zmaczyńskiej.

O ile w kinie Aleksandra Hamkało ceni sobie eksperymenty formalne, o tyle w muzyce najbardziej lubi hip-hop. Która płyta od tygodni jeździ z nią w aucie i od której ksiązki nie mogła się oderwać? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Materiał: Małgorzata Zmaczyńska

Data emisji: 18.08.2016

Godzina emisji: 6.40

kul/jp

Czytaj także

Nestor Grojewski. Kucharz, który uwiódł gwiazdy Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 16:30
Karmił m.in. Cameron Diaz, Matta Damona i Leonarda DiCaprio. - Jednym z wyrazów uznania było dla mnie to, że reżyser Martin Scorsese przestał jadać "na mieście" i to nawet w najlepszych restauracjach - opowiada Nestor Grojewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przed świtem". Film o mądrej relacji z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 15:20
On jest nastoletnim stylistą fryzur, jego ojciec byłym zapaśnikiem. - To, że tak wiele ich różni, stało się kołem zamachowym całej historii - opowiada Łukasz Borowski, twórca dokumentu "Przed świtem".
rozwiń zwiń