Dzikie zwierzęta. "Im ich mniej, tym dla nas gorzej"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 14:20
Przez ostatnie 50 lat liczebność ssaków, ptaków, gadów, płazów i ryb zmniejszyła się prawie o połowę. A będzie jeszcze gorzej - alarmują eksperci z WWF.
Audio
  • Dzika przyroda i dzikie zwierzęta - jak możemy o nie zadbać? (Stacja Nauka/Czwórka)
Z raportu WWF wynika, że  człowieka na niespotykaną jak dotąd skalę eksploatuje i degraduje Ziemię
Z raportu WWF wynika, że człowieka na niespotykaną jak dotąd skalę eksploatuje i degraduje ZiemięFoto: Pixabay/sharonang/dom. publiczna

Z najnowszego raportu tej organizacji wynika, że do roku 2020 populacja dzikich zwierząt może się zmniejszyć aż o 67 proc. - Są dwie dominujące przyczyny takiego stanu rzeczy. Jedną z nich jest zanik siedlisk kręgowców spowodowany inwazją człowieka na ostatnie dzikie tereny oraz - wyjaśnia Przemysław Nawrocki z WWF Polska.

Czytaj także
wilk 1200.jpg
Niezwykły świat wilków, rysi i… bocianów

Drugą przyczyną jest nadmierna eksploatacja niektórych gatunków kręgowców poprzez odławianie. W audycji mówimy o najbardziej zagrożonych gatunkach oraz o najbardziej zagrożonych terenach, a także o tym, jak ocieplenie klimatu negatywnie wpływa na życie człowieka.

***

Tytuł audycji: "Stacja Nauka"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Data emisji: 28.12.2016

Godzina emisji: 12.43

kul/kd

Czytaj także

Opakowania biodegradowalne - czyli jakie?

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 19:46
To nie są zwykłe, foliowe reklamówki, albo plastikowe butelki. Wykorzystane w nich związki chemiczne po wykorzystaniu ulegają rozpadowi, a następnie recyclingowi organicznemu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zaczynasz dzień od kawy? To kwestia genów!

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 14:40
Najnowsze badania pokazują, że to ile pijemy kawy prawdopodobnie mamy zakodowane w genach, a we Włoszech znaleziono nawet jeden gen odpowiedzialny za metabolizm kofeiny.
rozwiń zwiń