X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

By nie mieć czerniaka, korzystaj ze słońca rozsądnie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 11:34
- Często do wystąpienia tego typu nowotworu skóry prowadzi brak powściagliwości w korzystaniu z dobrodziejstw promieniowania słonecznego - mówi profesor Maciej Krzakowski, onkolog. - Można i trzeba korzystać ze słońca, ale w sposób rozumny - dodaje.
Audio
  • Czym jest czerniak i jaki krem z filtem wybrać by zabeczpieczyć swoją skóre przed promieniami słonecznymi? (Czwórka/Stacja Nauka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Samo Trebizan

- Czerniak to nie jest nowotwór, który występuje tak często jak nowotwór płuca, rak piersi, gruczołu krokowego, rak jelita grubego. Natomiast jest to nowotwór, który na przestrzeni ostatnich kilkunastu, kilkudziesięciu lat wykazywał największą dynamikę wzrostu zachorowań - mówi specjalista z Centrum Onkologii Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej. - Mam nadzieję, że działania profilaktyczne zahamują to tępo wzrostu, a może nawet odnotujemy spadek liczby zachorowań - dodaje. 

Profesor Krzakowski podkreśla, że ewidentnym czynnikiem kancerogennym w przypadku nowotworów skóry jest nadmierne działanie promieniowania ultrafioletowego. Zwraca uwagę na potrzebę chronienia głowy i twarzy, a także nie eksponowania ciała na mocne promienie słońca w godzinach 11 -14. 

Zabezpieczeniem przed promieniami słonecznymi są też kremy z filtrami, które dzielimy na fizyczne (mineralne) i chemiczne. Które z nich wybrać? Czy możemy skorzystać z otwartego kremu z zeszłego sezonu? Czy można być uczulonym na krem z filtrem? O tym w załączonym materiale dermatolog Małgorzata Marcinkiewicz opowiada Weronice Puszkar

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 12.07.2018

Godzina emisji: 12.21

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Promienie słoneczne - korzystaj z nich i broń się

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 14:12
- W słońcu dociera do nas 44 procent światła widzialnego, 53 procent podczerwieni, która rozgrzewa naszą skórę i 3 procent światła ultrafioletowego A i B - wymienia Monika Koperska-Aksamit. - Ten ostatni składnik to groźny czynnik i właśnie niego, podczas przebywania na słońcu, powinniśmy się obawiać. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japonki nie są zdrowe dla naszych stóp

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 13:55
Nieustanne chodzenie w japonkach, choćby tylko przez czas wakacji jest groźne dla naszego ciała. Zaczyna się od stóp, ale dysfunkcje mogą pojawić się w biodrach czy kręgosłupie. 
rozwiń zwiń