Matematyczna karta wzorów - legalna ściąga na maturze

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 16:18
Nie trzeba uczyć się wszystkich wzorów! Na maturze z matematyki można skorzystać z pojemnej karty wzorów. Co się w niej znajduje? 
Audio
  • Matematyczna karta wzorów. Jak z niej korzystać? (Stacja nauka/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: R. MACKAY PHOTOGRAPHY, LLC/Shutterstock

Ta "legalna ściąga" to tablice z wybranymi wzorami matematycznymi. W takcie egzaminu można z nich korzystać do woli. Przed egzaminem możemy je pobrać, wydrukować i dokładnie przestudiować. Te, z których będziemy mogli skorzystać na maturze są dostępne na oficjalnej stronie CKE. Jak mówił  Krzysztof Chojecki, nauczyciel matematyki z projektu Pi-stacja i autor profilu @matleta warto zrobić to wcześniej, bo to dokument, który ma ponad dwadzieścia stron. 

- Znajdziemy tam m.in. działania na logarytmach, wzory skróconego mnożenia, wszystko, co przyda nam się do stworzenia ciągu arytmetycznego i geometrycznego i strona poświęcona funkcji kwadratowej - wyliczał matematyk. Warto zastanowić się też, czy wiemy, jak z niej korzystać. 

Matura z matematyki 2020 już za chwilę. Co zrobić, by przygotować się do niej jak najlepiej? Możemy sprawdzić się, testując swoje umiejętności rozwiązując zadania z arkuszy próbnych. Ważny jest też odpoczynek. Jak radził ekspert, tuż przed egzaminem warto się odprężyć, dotlenić mózg i porządnie wyspać. To na pewno wpłynie pozytywnie na nasze wyniki. 

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia!

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz 

Gość: Krzysztof Chojecki (nauczyciel matematyki z projektu Pi-stacja, autor profilu @matleta)

Data emisji: 2.06.2020

Godzina emisji: 12.48

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arkusz maturalny pod lupą. O czym należy pamiętać?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 18:00
Według wstępnych ustaleń egzamin pisemny na poziomie podstawowym z tego przedmiotu odbędzie się 9 czerwca. Mamy zatem jeszcze kilka tygodni na ostatnie powtórki. A jak przygotować się do samego egzaminu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2020. Jak poradzić sobie z geometrią analityczną?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 17:44
Egzamin dojrzałości odbędzie się za niespełna miesiąc, bo już 9 czerwca. A my w Czwórce konsekwentnie powtarzamy materiał z poprzednich lat. Tym razem wspólnie zerkniemy na arkusz maturalny z 2019 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura z matematyki. Jak poradzić sobie z geometrią?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 15:17
W 2016 roku na egzaminie podstawowym z matematyki pojawiło się zadanie dotyczące miar kąta w trójkącie. Jak poradzili sobie z nim maturzyści?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2020 z matematyki. Co pojawi się w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 14:59
Ruszamy na poszukiwania maturalnych "pewniaków" z matematyki. Sprawdziliśmy, jaka tematyka i jakie typy zadań pojawiały się w ostatnich latach i na co warto postawić podczas przygotowań. - Matematyka to rozbudowana dziedzina wiedzy, ale można przewidzieć zagadnienia, które prawdopodobnie pojawią się w arkuszach - przekonywał Krzysztof Chojecki. 
rozwiń zwiń