Sumoroboty i automatyczna kopalnia. "Chcemy popularyzować ideę robotyki"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 14:18
- Na sobotę przygotowaliśmy wiele różnych atrakcji - mówią organizatorzy "Odysei Robotów". - Przede wszystkim konstrukcje z naszego Koła Projektowego z Planety Robotów, które były przygotowywane specjalnie pod tę imprezę i wiele stoisk od naszych partnerów, głównie są to koła naukowe z wielu różnych warszawskich uczelni - dodają. 
Audio
  • Bartłomiej Szponarski i Stanisław Ursatjew opowiadają o "Odysei Robotów" (Stacja Nauka/Czwórka)
Czwórkowi goście
Czwórkowi gościeFoto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

- Na "Odysei Robotów" będą prezentowane różne rzeczy związane z robotyką, jak choćby drukarki 3D czy drony - mówią zgodnie Bartłomiej Szponarski i Stanisław Ursatjew. - To będzie fajna okazja, by pokazać zarówno twórczość naszego Koła Projektowego jak i zrzeszyć w jednym miejscu ciekawe osoby, związane ze światem robotyki. Można będzie spotkać wielu freelancerów, którzy zaprezentują swoje konstrukcje - dodają.

Podczas tej wyjątkowej imprezy nie zabraknie robotów humanoidalnych, autonomicznego auta, makiety zautomatyzowanej kopalni czy turnieju robotów dla najmłodszych. Organizatorzy chętnie podpowiedzą jak rozpocząć przygodę z robotyką i zaprezentują jak wykorzystać w niej klocki Lego. W Czwórce odpowiedzieli też na pytanie naszej Debaty: Czy roboty zastąpią ludzi? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Bartłomiej Szponarski i Stanisław Ursatjew (organizatorzy "Odysei Robotycznej")

Data emisji: 15.06.2018

Godzina emisji: 12.16

pj/kul

Czytaj także

Energooszczędny dom, który można złożyć jak puzzle? Tak, to możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 16:31
Studenci Koła Naukowego BIMgo Politechniki Warszawskiej pracują nad modelem niestandardowego energooszczędnego domu jednorodzinnego. Wykorzystują do tego możliwości technologii BIM, czyli modelowanie informacji o budynku. Czy nowa technologia przyniesie skuteczne rozwiązania?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wynalazki licealistów dla osób z dysfunkcjami

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 14:46
Skomplikowane projekty informatyczne i inżynieryjne nie są już dla nich tajemnicą. Koła naukowe, całe klasy podejmują wyzwanie konkursu "Projekt z klasą". W "Stacji Nauka" pokazują, jak dzięki temu mogą pomóc niepełnosprawnym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mniej czyli lżej. Korzystasz tylko z 7 aplikacji

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 13:13
Okazuje się, że 83 procent badanych w raporcie GfK Polonia i Clue PR pt. "Niedoskonałe urządzenia w służbie niedoskonałych konsumentów. O trendzie wabi sabi w technologii" dobrze czuje się w miejscach bez zasięgu telefonicznego czy wi-fi. 
rozwiń zwiń