X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Energooszczędny dom, który można złożyć jak puzzle? Tak, to możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 16:31
Studenci Koła Naukowego BIMgo Politechniki Warszawskiej pracują nad modelem niestandardowego energooszczędnego domu jednorodzinnego. Wykorzystują do tego możliwości technologii BIM, czyli modelowanie informacji o budynku. Czy nowa technologia przyniesie skuteczne rozwiązania?
Audio
  • Nowe rozwiązania w budownictwie. Czym jest technologia BIM? (Stacja nauka/Czwórka)
Krzysztof Rasz, Krzysztof Kaczor, Michał Nowakowski
Krzysztof Rasz, Krzysztof Kaczor, Michał NowakowskiFoto: czwórka

Anna Konturek-Ciela 280.jpg
Młodzi naukowcy odkrywają nowe metody walki z białaczką

Czym jest BIM i w jaki sposób można wykorzystać go w nowoczesnym budownictwie? BIM (skrót od angielskiego Building Information Modeling) w porównaniu ze standardowymi metodami, pozwala łatwiej i szybciej zaplanować budowę, znaleźć ewentualne błędy w projekcie, przeanalizować koszt, ilość materiałów czy czas realizacji. Studenci Koła Naukowego BIMgo pracują aktualnie nad projektem energooszczędnego domu, który nie tylko oszczędza energię, ale także przynosi zyski. - Projekt dodatnio energooszczędnego domu jednorodzinnego przewiduje, że budynek będzie przynosił zyski. W założeniu projekt ma być dostępny dla każdego, niezależnie od zasobności portfela - wyjaśniali.

Młodzi budowniczy przekonywali, że ich propozycja różni się od innych, energooszczędnych projektów znanych dotychczas w budownictwie. - Główną zaletą jest to, że dom jest bardzo szczelny, co zapobiega wychładzaniu się pomieszczeń i tym samym nie generuje dodatkowych kosztów związanych z dogrzewaniem budynku - mówili na antenie radiowej Czwórki.

Jak skonstruowany jest "dom przyszłości"? Czy każdego będzie stać na jego kupno i czy to prawda, że będzie można go "złożyć" samodzielnie? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Krzysztof Rasz, Krzysztof Kaczor, Michał Nowakowski (studenci z Koła Naukowego BIMgo Politechniki Warszawskiej)

Data emisji: 20.10.2017

Godzina emisji: 12.23

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak przechowywać dane? "Najlepiej w segregatorze"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 15:30
Płyty CD, pendrivy, karty pamięci mają ułatwić nam życie. Czy są jednak niezawodnymi narzędziami do archiwizowania wspomnień?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionka antynarkotykowa - czy powstrzyma falę narkomanii?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 12:40
Naukowcy z USA opracowali recepturę szczepionki, która ma pomóc w walce z uzależnieniami. Działa jak tradycyjna szczepionka - substancja psychoaktywna jest blokowana przez układ odpornościowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kostka Rubika wyleczy reumatyzm?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 13:00
W wyglądzie przypomina bardziej masażer, niż znaną łamigłówkę. Choć kolory pozostały te same to sama kostka różni się od pierwowzoru wielkością i specjalnymi nadładkami, które mają działanie lecznicze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi naukowcy odkrywają nowe metody walki z białaczką

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 16:06
Dzięki swojej pracy pt.: "Wpływ oksygenazy hemowej-1 i G-kwadrupleksów na stabilność genomową w patogenezie ostrych białaczek szpikowych (AML)" Anna Konturek-Cieśla, studentka Biotechnologii molekularnej na UJ, została najmłodszą stypendystką tegorocznej edycji programu L'Oréal-UNESCO dla Kobiet i Nauki.
rozwiń zwiń