X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zostać poliglotą? "Motywacja jest najważniejsza!"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 15:40
- Wielu ludzi przystępując do nauki języka obcego, oszukuje się, bo nie ma określonego celu tego procesu. Dlatego ważne jest, by na początku tej drogi odpowiedzieć sobie na pytanie: po co się uczę i w jakim stopniu chcę opanować język - radzi dr Grzegorz Śpiewak.
Audio
  • Jak uczyć się języków obcych, żeby swobodnie z nich korzystać? (Czat Czwórki/Czwórka)
Wszyscy mamy zdolności językowe - przekonują goście Czwórki i podpowiadają, jak je w sobie odkryć i jak nie zniechęcić się na lekcjach języka obcego w szkole
Wszyscy mamy zdolności językowe - przekonują goście Czwórki i podpowiadają, jak je w sobie odkryć i jak nie zniechęcić się na lekcjach języka obcego w szkoleFoto: Glow Images/East News

Oprócz motywacji ważna jest też metoda. - W szkole miałem duże problemy z nauką. Zdiagnozowano u mnie dysleksję i dysgrafię i aż do końca liceum nie byłem w stanie opanować żadnego języka obcego. Potem poznałem odpowiednią technikę zapamiętywania i dziś władam pięcioma - opowiada Jędrzej Cytawa, poliglota i rekordzista Guinnessa w zapamiętywaniu cyfr binarnych.

W jaki sposób pomóc sobie w nauce, jakie metody są najskuteczniejsze i co zamiast pracy domowej najszybciej zmobilizuje osoby dorosłe - dowiesz się, słuchając audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotował: Jakub Jamrozek

Goście: Jędrzej Cytawa (rekordzista Guinnessa w zapamiętywaniu cyfr binarnych), dr Grzegorz Śpiewak (doradca ds. metodyki nauczania)

Data emisji: 11.08.2016

Godzina emisji: 15.05

kul/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie uczelnie na świecie. Dlaczego jesteśmy "w ogonie"?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 16:20
W światowych rankingach najlepszych uniwersytetów próżno szukać polskich uczelni na czołowych lokatach. - Tarczą akademickości chroni się wykładowców, a nie twórczych studentów - mówi Piotr Müller z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co po maturze? "Znajdź swoją pasję"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 15:00
Studia jako pięcioletni inkubator to wygodny pomysł. - Badania jednak pokazują, że najbardziej wygrani na rynku są ci, którzy ze swej pasji uczynili pracę - mówi dr Grzegorz Baczewski.
rozwiń zwiń