X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europejskie Forum Radiowe. Co wydarzyło się w Krakowie?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 18:40
Uczestnicy spotkania w Krakowie rozmawiali o przyszłości cyfrowego radia. W Czwórce przygotowaliśmy obszerną relację z tego wydarzenia.
Audio
  • Piotr Firan opowiada o zaproszonych gościach Europejskiego Forum Radiowego oraz planowanych tematach spotkań (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Helen Boaden, dyrektor radia BBC podczas Europejskiego Forum Radiowego zdradza jak gromadzą młodych ludzi wokół radia (Stacja nauka/Czwórka)
  • Cyfryzacja radia w Czechach. Jak przebiegał ten proces u naszych południowych sąsiadów? (Dajesz radę/Czwórka)
  • Graham Dixon z Europejskiej Unii Nadawców o procesie cyfryzacji radia i systemie DAB+ (Czat Czwórki/Czwórka)
  • Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk o potrzebie wypracowania wspólnej polityki związanej z nową technologią cyfrową (TOP/Czwórka)
Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk i rzecznik rządu Rafał Bochenek
Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk i rzecznik rządu Rafał Bochenek Foto: Maciej Biedrzycki

Europejskie Forum Radiowe to międzynarodowa konferencja, na którą Polskie Radio zaprosiło przedstawicieli rozgłośni publicznych z całej Europy, dziennikarzy i przedstawicieli świata politycznego. W Krakowie pojawili się m.in. dyrektorzy BBC Helen Boaden i Graham Ellis oraz dyrektor generalny Deutschlandradio Willi Steul. Gośćmi Forum są także m.in. René Zavoral, dyrektor generalny Czeskiego Radia, Miklós Vaszily, dyrektor generalny węgierskiego nadawcy publicznego MTVA, Olga Bordeianu, dyrektor generalna Teleradio Moldova, ale także Paolo Lazzarini, dyrektor techniczny Radia Watykańskiego.

Celem konferencji było rozpoczęcie dyskusji na temat kierunku, w jakim podążać ma cyfryzacja radia w Europie.

Zobacz, co działo się w Krakowie: Europejskie Forum Radiowe [GALERIA] >>>

Na Czwórkowej antenie Helen Boaden, dyrektor radia BBC, zdradzała brytyjskie sposoby na pozyskanie młodego słuchacza. - Udało nam się zgromadzić 10-milionową publikę. Mamy taką strategię "Ogladaj, słuchaj, dziel się" - wyjaśnia. - używamy mediów społecznościowych, mamy kanał na Youtube - dodaje.


Europejskie Forum Radiowe w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie fot. Kowalski Łukasz/IAR Europejskie Forum Radiowe w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie fot. Kowalski Łukasz/IAR

Europejskie Forum Radiowe odbyło się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, 6 października. W Czwórce relacjonował je Piotr Firan.

***

Relacje pojawiły się w audycjach: "Stacja Kultura", "Stacja Nauka", "Dajesz radę", "Czat Czwórki", a także "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem".

Zapraszamy do słuchania!

mat.pras./kd/jsz/pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes Polskiego Radia: przyszłość to cyfryzacja

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 18:30
Dzięki technologii cyfrowej za trzy lata wszystkie stacje Polskiego Radia będą słyszalne w całym kraju - mówi prezes Andrzej Siezieniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z cyfryzacją radia w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 10:10
W uzyskaniu odpowiedzi na pytanie ma pomóc międzynarodowa konferencja 6 października w Krakowie, na którą Polskie Radio zaprosiło przedstawicieli rozgłośni publicznych z całej Europy, dziennikarzy, przedstawicieli świata politycznego i przemysłu samochodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czabański o cyfryzacji radia: tak, ale rozsądnie

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 06:38
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański twierdzi, że cyfryzacja radiofonii jest potrzebna i Polskie Radio powinno kontynuować ten proces.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja radia na Węgrzech wciąż w fazie testów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 10:47
Dostęp do stacji radiowych w cyfrowej technologii mają obecnie tylko mieszkańcy Budapesztu i okolic.
rozwiń zwiń