Prezes Polskiego Radia: przyszłość to cyfryzacja

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 18:30
Dzięki technologii cyfrowej za trzy lata wszystkie stacje Polskiego Radia będą słyszalne w całym kraju - mówi prezes Andrzej Siezieniewski.
Audio
  • Zjazd Euroradia - przyszłość to cyfryzacja (Czwórka/Efekt: WOW)
Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski
Prezes Polskiego Radia Andrzej SiezieniewskiFoto: PAP/Rafał Guz

W Warszawie odbywa się zgromadzenie Euroradia będącego częścią Europejskiej Unii Nadawców. Biorą w nim udział przedstawiciele mediów nie tylko z Europy, ale także z Afryki i Bliskiego Wschodu. Cyfryzacja jest jednym z głównych tematów wydarzenia, w Polsce pionierem tej technologii jest Polskie Radio.

- Pierwszy multipleks został już uruchomiony, w ciągu najbliższych trzech lat powinniśmy mieć zasięg obejmujący 99,5 proc. powierzchni kraju. Jest to wynik nieosiągalny, jeśli nadaje się analogowo. Ponadto nadawanie na multipleksie pozwala na zwiększenie oferty z czterech programów do dziesięciu - mówi prezes Polskiego Radia, Andrzej Siezieniewski.

W audycji sprawdzamy też, jak postępują prace nad cyfryzacją w Wielkiej Brytanii i dlaczego w Szwecji ta kwestia utknęła w martwym punkcie.

***

Tytuł audycji: Efekt: WOW

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 20.05.2015

Godzina emisji: 17.00

mg/bch

Czytaj także

Polskie Radio od roku nadaje w jakości cyfrowej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 07:30
Na początku cyfrowego radia można było słuchać w Warszawie i Katowicach. Od sierpnia tego roku także we Wrocławiu i Szczecinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Komitetu Euroradia: przyszłość to internet

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 07:00
- Zgodzę się, że jeśli radio nie będzie się zmieniać, to mamy problem. Wystarczy jednak, że połączymy radio z internetem, a otrzymamy bardzo silne medium - mówi Graham Ellis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Polskiego Radia: powinniśmy być liderami na rynku medialnym

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 17:37
W środę 20.05 rozpoczęło się 21. Zgromadzenie Euroradia, które jest częścią Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union - EBU). W Warszawie pojawili się przedstawiciele radiofonii z całej Europy.
rozwiń zwiń