City break. Jak poznać miasto w kilka dni?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 18:42
Od kilku lat dużą popularnością cieszą się kilkudniowe wypady zagraniczne. Coraz więcej tanich połączeń lotniczych sprawia, że niektórzy nawet kilka razy w roku mogą pozwolić sobie na tzw. city breaki.
Audio
  • City break. Jak zwiedzać świat w kilka dni? (Czat Czwóki)
Mapy się przydają, ale zanim wylecimy na drugi koniec Europy warto sprawdzić w sieci, co dokładnie chcemy zwiedzać i w których lokalach warto się stołować
Mapy się przydają, ale zanim wylecimy na drugi koniec Europy warto sprawdzić w sieci, co dokładnie chcemy zwiedzać i w których lokalach warto się stołowaćFoto: Glow Images/East News

Paweł Fabrykiewicz Wybierając kierunek podróży warto być spontanicznym i nie kierować się wyłącznie tym, które z miejsc są najbardziej znane. Oprócz Barcelony, Londynu czy Paryża jest mnóstwo ciekawych, a nieodkrytych miejsc w Europie i na świecie

Wielu city breaki kojarzą się głównie z podróżami "na weekend". Jak przekonuje bloger i podróżnik Paweł Fabrykiewicz warto jednak pomyśleć o takim wypadzie w tygodniu, ale także np. w zimie, poza sezonem wakacyjnym, co pozwoli nam zaoszczędzić na biletach lotniczych. - Jakiś czas temu wracaliśmy z Wysp Zielonego Przylądka przez Kolonię. Miasto, które miało być tylko nudnym międzylądowaniem okazało się niespodzianką: skorzystaliśmy z darmowego touru, o którym dowiedzieliśmy się z internetu i trafiliśmy na fenomenalną przewodniczkę, która zasypała nas anegdotami - mówił gość Czwórki. Radził też, by - przed podróżą - w sieci szukać miejsc, do których warto udać się na posiłek. - Jeśli postawimy na spontan, możemy trafić na restauracje drogie bądź z "ryzykownym menu" - mówił.

Jak szukać niezwykłych miejsc w turystycznych mekkach, jak omijać oklepane szlaki i poznawać w kilka dni prawdziwe oblicza miast - od strony ich mieszkańców? O tym rozmawialiśmy w Czwórce. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Pawłem Fabrykiewiczem. A o tym, dlaczego warto podczas zagranicznych wojaży testować streetfood i łączyć jedzenie ze zwiedzaniem w swoim materiale reporterskim opowiedziała nam Ela Burza.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Paweł Fabrykiewicz (autor bloga "Obieżysmak")

Data emisji: 28.12.2016

Godzina emisji: 16.10

kd/ab

Czytaj także

Ameryka Łacińska. Dziewięć miesięcy samotnej podróży

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 16:00
To nie kontynent, ale obszar obejmujący 20 krajów i 9 autonomii Ameryki Południowej i Północnej oraz Karaiby. W wielomiesięczną, samotną podróż po tym rejonie wybrała się Anna Knapik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznany świat Korowajów. Tam gdzie internet nie sięga

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 18:40
- Podróżuję w najmniej dostępne i nietypowe miejsce z pewnego rodzaju chęci sprawdzenia siebie, zobaczenie rzeczy niemożliwych - mówi podróżniczka Zofia Nowaczyk, która w Czwórce opowiada o wyprawie do Papui i wioski Korowajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekwador. Od dżungli, przez Andy, po ocean

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 19:27
Pomimo, iż stosunkowo nieduży Ekwador ma bardzo dużo do zaoferowania podróżnikom i turystom. - Miesiąc to może być za mało, żeby poznać jego bogactwo - przekonuje zaproszona przez Czwórkę Paulina Lewandowska.
rozwiń zwiń