X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie jak nieustanny rejs. 10 miesięcy na morzu

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 17:32
Kapitan Adam Jakubczak razem z żoną Edytą i 11-letnią córką Kaliną większość roku spędza na pokładzie żaglowca. Widokiem codziennie przez nich oglądanym jest rozhuśtane morze, odgłosami towarzyszącymi na stałe ich życiu są szum fal i pisk mew. Jak bardzo walczyli o ten styl życia?
Audio
  • Życie na morzu według rodziny Jakubczaków (Czat Czwórki/Czwórka)
Jak to jest przebywać na morzu 10 miesięcy w roku? (zdjęcie ilustracyjne)
Jak to jest przebywać na morzu 10 miesięcy w roku? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: kcablephoto/Shutterstock.com

- Nasza niekończąca się morska podróż wyszła bardzo naturalnie, od jednego rejsu do drugiego. Nie było to wielkie poświęcenie. Adam najpierw pływał na żaglówkach i traktował to jako hobby. Dużo czasu zajęło nam zdobycie dokumentów zezwalających na samodzielne pływanie - mówiła w Czwórce Edyta Jakubczak. - Pochodzimy z Łodzi i nie urodziliśmy się w rodzinach żeglarskich. Pamiętam, że gdy z pierwszych rejsów kontaktowaliśmy się z naszą rodziną, ciężko im było zlokalizować, gdzie dokładnie się znajdowaliśmy - wspominał Adam Jakubczak.

Adam Jakubczak Jest taka definicja morza, że czas płynie nierelatywnie - godziny są długie, a dni krótkie

Zaproszeni podróżnicy zgodnie przyznali, że obecnie bardzo dużą pomocą w odbywaniu dalekich i długich podróży, przy jednoczesnym utrzymywaniu kontaktu z najbliższymi, są nowoczesne środki komunikacji. - Dzięki nim Kalinka może się uczyć. Codziennie sprawdza na stronie internetowej swojej międzynarodowej szkoły, którego dnia, jakie ma lekcje z nauczycielami - tłumaczyła Edyta Jakubczak. -  W jej klasie są dzieci, z najróżniejszych stref czasowych - dodał kapitan Adam Jakubczak.

A jak na co dzień wyglądają ich dni na żaglówce, czego w morskiej podróży im najbardziej brakuje, kto ich najbardziej inspiruje, oraz czy w przyszłości planują na stałe osiąść na stałym lądzie - tego wszystkiego dowiecie się słuchając nagrania audycji. Ponadto w "Czacie Czwórki" Michał Piwowarek rozmawiał z trójką Polaków podróżujących po Europie VW Transporterem.

Edyta Jakubczak Gdy zaczynamy czuć się zbyt pewnie, to morze ma to do siebie, że pokazuje nam, kto rządzi

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Goście: Adam, Edyta i Kalina Jakubczak (rodzina morskich podróżników)

Data emisji: 17.04.2016

Godzina emisji: 15.08

jsz/bch

Rodzina Jakubczaków i Piotr Firan w Czwórce/fot. Czwórka
Rodzina Jakubczaków i Piotr Firan w Czwórce/fot. Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Road Trip Bus. Busem w pogoń za marzeniami

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 18:34
Road Trip Bus to dwoje młodych ludzi, którzy pragną zwiedzać świat starym busem. Po obejrzeniu filmu "The Bucket List", czyli "Choć goni nas czas", stworzyli listę 100 marzeń podróżniczych i konsekwentnie je realizują.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Po drugiej stronie raju". Indonezja, jakiej nie znamy

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 10:46
Indonezja to nie tylko turkusowa woda, zalane słońcem piaszczyste plaże oraz kolorowe łódki szczęśliwych rybaków. O innych obliczach tego egzotycznego kraju na kartach książki "Indonezja. Po drugiej stronie raju" i w "Czacie Czwórki" opowiada podróżniczka Anna Jaklewicz.   
rozwiń zwiń