X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Morze Śródziemne

Państwa UE pomogą Włochom zamknąć centralny szlak migracyjny

„Szefowie państw UE zaoferowali podczas szczytu w Brukseli dodatkowe wsparcie dla Włoch; jest szansa na zamknięcie szlaku migracyjnego w centralnej części Morza Śródziemnego” - poinformował szef Rady Europejskiej Donald Tusk. O szczycie UE w Brukseli mówił w audycji Świat w Powiększeniu prof. Marek Kozak, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Włochy Unia Europejska imigranci w Europie uchodźcy Morze Śródziemne Libia

Imigranci płyną do Włoch. "Rzym coraz bardziej zdesperowany"

Władze Włoch zatwierdziły misję marynarki wojennej, której celem jest wsparcie libijskiej straży przybrzeżnej w ochronie jej granic i walce z przemytem migrantów. Z operacją wiąże się nadzieje na zatrzymanie fali migracji. W Świecie w Południe komentarz dr Jolanty Szymańskiej, ekspertki Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Libia Włochy imigranci w Europie uchodźcy Morze Śródziemne

Włosi nie chcą przyjmować migrantów

W warszawskiej siedzibie Frontexu – agencji, która stoi na straży unijnych granic dziś (wtorek) spotkanie poświęcone kryzysowi migracyjnemu we Włoszech. Włoska delegacja będzie zabiegać o to, by ratowani i przejmowani na morzu migranci byli przewożeni nie tylko do Italii. W Polskim Radu 24 relacja Piotra Kowalczuka, korespondenta Polskiego Radia w Rzymie.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie Włochy uchodźcy Frontex Morze Śródziemne Piotr Kowalczuk

Porozumienie Włoch, Niemiec, Francji i UE ws. migrantów

Szefowie MSW Włoch, Niemiec i Francji oraz unijny komisarz do spraw migracji uzgodnili wstępne porozumienie w sprawie migrantów. Jego efektem ma być powstanie kodeksu, który ureguluje na Morzu Śródziemnym działania statków organizacji pozarządowych, włoskiej straży przybrzeżnej oraz europejskich służb pilnujących granic. Spotkanie relacjonował w PR24 włoski korespondent Polskiego Radia Piotr Kowalczuk. 
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy imigranci w Europie Włochy Niemcy Francja Unia Europejska Morze Śródziemne