Gruzja to nie tylko królestwo smaków

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 18:58
- Gruzja to kraj o bogatej historii i kulturze. Każdy Gruzin powie, że serce Gruzji bije w jego domu przy rodzinnym stole, kiedy zaprosi cię w gości - mówi reporter Grzegorz Kapla.
Audio
Góra Kazbek
Góra KazbekFoto: candoyi/Pixabay/CC0 Creative Commons

Wydawnictwo: National Geographic Wydawnictwo: National Geographic

Autor książki "Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem" nie ukrywa, że w kwestii kulinariów gruzińskie mączne przysmaki nie należą do najlepszych na świecie, to jednak góry i przyroda tego kraju mogą wprawić niejednego wprawionego podróżnika w osłupienie. - Dla osoby poznającej świat samotnie Gruzja jest sezamem, w którym można znaleźć mnóstwo atrakcji i przygód - opowiada reporter.

Grzegorz Kapla dodaje, że jest to kraj na wskroś europejski i ma mało wspólnego z Azją. - By się o tym przekonać chciałem wejść na Kazbek i choć nie jest to najwyższa góra Kaukazu, to jest najbardziej rozpoznawalna - mówi pisarz.

Zdaniem gościa Czwórki, by pisać o świecie, trzeba go poznawać w pojedynkę. O tym, dlaczego tak jest i z jakich powodów Gruzini darzą Polaków dużą sympatią mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Gość: Grzegorz Kapla (pisarzem, autorem książek i reportaży)

Data emisji: 30.08.2017

Godzina emisji: 16.05

sm/jsz

Czytaj także

Australijskie Melbourne. Czym przyciąga przybyszów?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 19:21
- To miasto, które ma luz. Tam można być, kim się chce i wyglądać, jak się chce. Ludzie są tam szczęśliwi, będąc po prostu sobą - przekonywała w rozmowie z Piotrem Firanem para podróżników Małgorzata i Paweł Krzykwakowie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polak za granicą. Już nie tylko Egipt i all inclusive?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 19:04
- Mamy coraz większą świadomość tego, co można zobaczyć na świecie i lepiej porozumiewamy się w obcych językach, więc i częściej wyjeżdżamy za granicę - mówi Monika Witkowska, podróżniczka.
rozwiń zwiń