Polskie Radio
Section05
Melbourne

Formuła 1. Carlos Sainz jr. zwycięzcą Grand Prix Australii

Hiszpan Carlos Sainz jr. (Ferrari) wygrał w Melbourne wyścig o Grand Prix Australii, trzecią rundę mistrzostw świata Formuły 1. Broniący tytułu Holender Max Verstappen (Red Bull) miał awarię hamulców i wycofał się z zawodów po czterech okrążeniach.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online motoryzacja Formuła 1 wyścigi samochodowe kierowcy samochody ferrari Melbourne

"Najdłuższy lockdown na świecie". Mieszkańcy Melbourne zamknięci przez 267 dni

Sydney, czyli największe miasto Australii, zakończyło ponad studniowy lockdown. Z kolei inne duże miasto tego kraju, Melbourne, pobiło rekord najdłuższego lockdownu na świecie. - To na pewno nie jest rekord, do którego dążyliśmy, ani taki, który świętujemy - mówi Sally Capp, burmistrz Melbourne. Jak covidowe obostrzenia wyglądają w Australii?
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Skajewska ŚWIAT koronawirus szczepienia Australia Sydney Melbourne

Australia. "Kraj, który stoi minerałami"

Prezydent Andrzej Duda złożył w Australii pierwszą w historii wizytę na tym szczeblu dyplomatycznym. Przy tej okazji w studiu Polskiego Radia 24 rozmowa o australijskiej tradycji, historii, mentalności, a także gospodarce i turystyce. Gościem audycji „Nos Kleopatry” był Zbigniew Lazar, który przez wiele lat pracował dla australijskiego rządu i zajmował się komunikacją społeczną.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 podróże Australia Sydney Melbourne Andrzej Duda

Polacy startują w wyborach do litewskiego parlamentu

16 partii bierze udział w wyborach parlamentarnych na Litwie. O 141 mandatów w litewskim Sejmie zawalczy 1461 kandydatów, w tym ponad 150 litewskich Polaków, startujących głównie z listy Akcji Wyborczej Polaków na Litwie –Związku Chrześcijańskich Rodzin. O ich szansach, a także o życiu naszych rodaków na litewskiej ziemi rozmawialiśmy z dr Renatą Mieńkowska-Norkiene, politolog i socjolog.
Zobacz więcej na temat:  Litwa wybory Polacy za granicą Australia Melbourne Paweł Milewski