Miłość i muzyka - to są priorytety Kubańczyków

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 16:34
- Niedawne uderzenie huraganu Irma było na Kubie wielką tragedią, jednak ludzie tam nie siedzą w domach. Po jego przejściu wyszli na ulice i oddawali się spotkaniom i muzyce. Nawet, gdy nie ma prądu, znajdzie się tam sposób, żeby ona była obecna - opowiada w Czwórce Barbara Stawarz-García, współautorka bloga "Hola Cuba". 
Audio
  • Jak żyje się i podróżuje na Kubie? (Czat Czwórki/Czwórka)
Grupa muzyków w stolicy Kuby Hawanie (zdjęcie ilustracyjne)
Grupa muzyków w stolicy Kuby Hawanie (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Gil.K/Shutterstock.com

Barbara Stawarz-García Na socjalistycznej Kubie praca nie jest najważniejsza. Panoszy się tam jednak podziemny kapitalizm

Jak przekonuje Barbara Stawarz-García w rozmowie z Justyną Majchrzak, historia nie szczędziła Kubańczykom klęsk.- To pewnie między innymi dlatego oni mają przecudowny kręgosłup wartości. Najważniejsze jest, żeby spędzać ze sobą czas i pielęgnować przyjaźnie - mówi blogerka i podróżniczka. - Tam nie ma czegoś takiego jak "nie mam czasu" - dodaje.

Codziennym rytuałem mieszkańców Kuby jest rozmawianie o wszystkim i o niczym, także z turystami, którzy na wyspę przywożą nowinki z innego świata. - Czuje się tam syndrom wyspy. Propaganda jest silna, a internet reglamentowany, dlatego turyści są źródłem informacji - opowiada Barbara Stawarz-García.

Sprawdź też:
goran 1200.jpg
"Goran The Camel Man". Niezwykłe życie Szwajcara-nomady

Dlaczego Kubę trudno jest zwiedzać samotnie z plecakiem? Jak Barbara Stawarz-García poznała swojego męża Michela Garcíę Maqueirę? Oraz czy to prawda, że Kubańczycy potrafią tańczyć do muzyki, którą słyszą tylko w głowie? Więcej o tym w nagraniu audycji, z której dowiecie się też, dlaczego kubańska muzyka jest tak bardzo wciągająca.

Michel García Maqueira, Justyna  Majchrzak i  Barbara Stawarz-García w Czwórce/fot. Czwórka Michel García Maqueira, Justyna Majchrzak i Barbara Stawarz-García w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Gość: Barbara Stawarz-García (współautorka bloga "Hola Cuba")

Data emisji: 20.09.2017

Godzina emisji: 16.07

jsz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Erling Kagge. Podróżujący filozof i ekstremalna cisza

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 13:08
Erling Kagge jako pierwszy człowiek na Ziemi dotarł samotnie na biegun południowy, zdobył Mount Everest, biegun północny i dwukrotnie przepłynął Ocean Atlantycki. Podróże skłoniły go do studiowania filozofii, a "Cisza" jest jego pierwszą książką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autostopem przez świat. "Zdarzyło mi się czekać osiem godzin"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 19:44
- W podróży autostopem jest tyle fantastycznych spotkań, że jest to jedna z największych zalet tego typu podróżowania - opowiada podróżnik Szymon Banaszczuk.
rozwiń zwiń