Autostopem przez świat. "Zdarzyło mi się czekać osiem godzin"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 19:44
- W podróży autostopem jest tyle fantastycznych spotkań, że jest to jedna z największych zalet tego typu podróżowania - opowiada podróżnik Szymon Banaszczuk.
Audio
  • Szymon Banaszczyk opowiada o wolontariacie i podróżach autostopem (Dajesz radę/Czwórka)
W podróże autostopem warto wybierać się w parze z osobą płci przeciwnej, co sprawia, że kierowcy patrzą na nas przychylniej i chętniej się zatrzymują
W podróże autostopem warto wybierać się w parze z osobą płci przeciwnej, co sprawia, że kierowcy patrzą na nas przychylniej i chętniej się zatrzymująFoto: Lenar Musin/Shutterstock

Autostop, jak przyznają doświadczeni podróżnicy, wymaga pewnej dozy cierpliwości, bo nie wiadomo, w jakim czasie uda się dojechać do celu, ale jednocześnie pozwala poznać wiele niezwykłych postaci. - Zdarzyło mi się na granicy serbsko-węgierskiej czekać osiem godzin na to, aż zatrzyma się jakiś samochód. Zabrał mnie Węgier i miał mnie podwieźć tylko 15 km, ale kiedy dowiedział się, ile czasu czekałem, to zawiózł mnie za granicę z Serbią - wspomina autor bloga szymonpodroznik.pl.

Do złapania autostopu niezbędny jest wyciągnięty kciuk i kartka z nazwą celu, do którego zmierzamy. Na wszelki wypadek warto zabrać ze sobą mapę, by wiedzieć, gdzie dokładnie się znajdujemy. - Osobiście pakuję mój plecak bardzo minimalistycznie. Najczęściej narzekam na brak niż nadmiar rzeczy w podróży - podkreśla gość programu.

Anna Hardej i Szymon Banaszczyk Anna Hardej i Szymon Banaszczyk

O tym, gdzie najlepiej łapać autostop, na co uważać i o czym pamiętać podróżując w ten sposób mówimy więcej w nagraniu audycji.

Zobacz więcej Podróże z Czwórką <<<

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Szymon Banaszczyk (podróżnik, autor bloga szymonpodroznik.pl i książki "Tryptyk z podróży")

Data emisji: 18.09.2017

Godzina emisji: 14.05

sm/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poznając kuchnie świata - podróże kierowane smakiem

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 18:05
- Gdy podróżuję, coraz częściej do różnych krajów prowadzą mnie ich kulinaria - opowiada w Czwórce Marta Gawrychowska, podróżniczka i autorka bloga "Podróże od kuchni". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Zelandia, USA, Fidżi - jak podróżować taniej?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 16:10
Nowa Zelandia, Fidżi czy USA - to nie są tanie cele podróży. Jak obniżyć koszty takiej wyprawy, a jednocześnie zwiedzić to, co chcemy i dobrze się przy tym bawić?
rozwiń zwiń