Majówka 2018. Wyjazd z pupilem - co powinieneś wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 18:39
Majowy weekend jest dopiero przedsmakiem wakacyjnych wyjazdów, ale już teraz do podróżowania warto przygotować nie tylko siebie, ale też i psa czy kota.
Audio
  • Jak przygotować się do podróży z psem? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Soloviova Liudmyla/Shutterstock.com

Tatry ornak podróżnik 1200x660.jpg
Góry, morze, rzeki - gdzie spotkasz w maju ciekawe gatunki zwierząt?

Coraz więcej miejsc jest "pet friendly", ale jak je znaleźć w natłoku ofert turystycznych? Aleksandra Okrasa, prywatnie posiadaczka średniej wielkości psa, postanowiła zmierzyć się z tym pytaniem. - Wielu właścicieli pensjonatów ma obiekcje do przyjmowania gości ze zwierzętami. Pozwalają oni swoim pupilom spać w pościeli, jeść ze stołów. Być może nam to nie przeszkadza, ale kolejni goście w danym pokoju mogą mieć alergię na sierść i trzeba to uszanować - tłumaczyła autorka portalu "Pies na urlopie". - Dodatkowo do wielu miejsc wartych odwiedzenia nie można wchodzić z psami, więc czekają na nas wyłącznie parki i wybiegi.

Dlatego Aleksandra Okrasa założyła w sieci stronę - swoisty przewodnik - dzięki któremu wyszukamy miejsca dostępne także dla naszych pupili w większości regionów Polski. Jak w portalu "Pies na urlopie" znaleźć apteki, czy restauracje, do których można wejść z psem bądź kotem? O tym w nagraniu rozmowy, którą przeprowadziła Anna Depczyńska.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Aleksandra Okrasa (założycielka portalu piesnaurlopie.pl)

Data emisji: 1.05.2018

Godzina emisji: 16.08

kd/gs

Czytaj także

Wataha w podróży. Bo jeśli zdobywać świat, to tylko z psem

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 15:57
- Od początku wiedzieliśmy, że jeśli pojawi się pies, będzie częścią naszej rodziny. I tak też się stało. Nie wyobrażamy sobie podróżowania bez Diuny - mówi Agata Włodarczyk, podróżniczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karta Awaryjnego Opiekuna - zadbaj o swojego zwierzaka

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 18:43
"Kto zajmie się naszymi psami, jeśli coś nam się stanie?" - wielu zadaje sobie to pytanie. W takiej sytuacji pomoże Karta Awaryjnego Opiekuna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjeżdżasz? Znajdź psu drugi dom przez internet

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 17:50
Co zrobić z psem albo kotem, jeśli chcemy wyjechać i nie możemy go ze sobą zabrać? Rozwiązaniem mogą być specjalne platformy internetowe, pomagające w znalezieniu zastępczych opiekunów.
rozwiń zwiń