Fotograficzny parkour. O pasji Damiana Stęporowskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 17:00
Dachy, mosty, poręcze, wysokie budynki czy góry - to one są motywem przewodnim zdjęć Damiana Stęporowskiego. Zaczynał od parkouru, a następnie połączył ten sport z fotograficzną pasją i w ten sposób dokumentuje swoje działanie.  
Audio
  • W cztery oczy z Damianem Stęporowskim - część 1 (Czat Czwórki/Czwórka)
  • W cztery oczy z Damianem Stęporowskim - część 2 (Czat Czwórki/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/domena publiczna/areporter

- Jestem głodnym przygód eksploratorem miejskiej architektury - mówi o sobie gość Czwórki. - A moje trzy pasje - parkour, wspinaczka i fotografia - pozwalają mi pokazać miasto z bardzo ciekawej i nieosiągalnej dla wielu perspektywy - dodaje.

Najczęściej na jego zdjęciach pojawia się Wrocław - miasto, w którym można go spotkać na co dzień. Ale innym ważnym dla Damian miejscem jest Dubaj, gdzie - żeby zrobić zdjęcia - wspinał się po 250-metrowym dźwigu.

Jak wyglądała jego wyprawa do Zjednoczonych Emiratów Arabskich? Który fotograficzny temat wciąż do niego wraca? O tym m.in. w materiale Eli Burzy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Elżbieta Burza

Gość: Damian Stęporowski

Data emisji: 28.05.2018

Godzina emisji: 16.10

kul/kd

Czytaj także

Rowerem po Kubie w kobiecym gronie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 09:30
- Kobiety w podróży poszukują czegoś innego niż mężczyźni. Dlatego organizując nasze wyprawy przyjęłyśmy wspólny, kobiecy mianownik - mówią autorki projektu "Superfemka.pl".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karol Wójcicki: Nieprzeciętny to dla mnie ten, który zaraża pasją

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 13:00
- Mogę nie znać się na kamieniach albo na malarstwie, ale umiem docenić pasję, która jest w człowieku - mówi Karol Wójcicki, jeden z jurorów tegorocznej odsłony Plebiscytu Nieprzeciętni.
rozwiń zwiń