BohaterOn - włącz historię i wyślij kartkę do powstańców

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 18:40
Już ponad 250 tysięcy kartek wysłano do powstańców w ramach akcji "BohaterOn - włącz historię". 1 sierpnia rusza kolejna odsłona tej kampanii.
Audio
  • Relacja z konferencji poświęconej nowej odsłonie kampanii "BohaterOn - włącz historię" (Czat Czwórki/Czwórka)
Pomnik Powstania Warszawskiego  monumentalny pomnik ku czci bohaterów powstania warszawskiego zlokalizowany na wschodniej stronie placu Krasińskich w Warszawie
Pomnik Powstania Warszawskiego – monumentalny pomnik ku czci bohaterów powstania warszawskiego zlokalizowany na wschodniej stronie placu Krasińskich w WarszawieFoto: A. Aleksandravicius / Shutterstock.com

Symboliczny gest - zdaniem organizatorów akcji - ma uhonorować powstańców, włączyć ich do społecznej świadomości i zbudować most między pokoleniami. - Od dwóch lat razem z żoną dostajemy te kartki i nie tylko je czytamy, ale też cały czas je mamy - opowiada Jan Ryszard Sempka, pseudonim "Sztychnicki". - Czasami ludzie piszą "dziękuję", czasami składają długie życzenia. W pierwszej paczce przyszło do nas aż 150 kartek - wspomina rozmówca Weroniki Puszkar.

Polska Niepodległa - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

Kartkę można wysłać przez internet, można też odebrać ją m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego i w Muzeum II Wojny Światowej. Akcja potrwa od 1 sierpnia do 2 października, czyli dnia, w którym przed 74 laty zakończyło się Powstanie Warszawskie.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 31.07.2018

Godzina emisji: 16.37

kul

Czytaj także

Powstanie Warszawskie. Co dla nas dziś znaczy?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 19:16
- Powstanie Warszawskie jest dla mnie jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, a także tego miasta i ludzi, dla których to było przeżycie zarówno bohaterskie, jak i tragiczne. W takich aspektach je rozpatruję - mówił w Czwórce Igor Niewiadomski, wolontariusz z Muzeum Powstania Warszawskiego.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Powstańczy PWPW. Sprawdź, co się działo!

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 15:13
Pod słynnymi warszawskimi fontannami 10 września zebrały się tłumy, by wziąć udział w Pikniku Powstańczym PWPW. Atrakcji nie brakowało, a wydarzenie odbyło się pod patronatem Polskiego Radia.
rozwiń zwiń