Piknik Powstańczy PWPW. Sprawdź, co się działo!

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 15:13
Pod słynnymi warszawskimi fontannami 10 września zebrały się tłumy, by wziąć udział w Pikniku Powstańczym PWPW. Atrakcji nie brakowało, a wydarzenie odbyło się pod patronatem Polskiego Radia.
Audio
  • Co działo się podczas Pikniku PWPW? (Stacja Nauka/Czwórka)
Piknik Powstańczy zorganizowany przez Fundację Reduta PWPW na Skwerze I Dywizji Pancernej Wojska Polskiego w Warszawie. W czasie pikniku zaprezentowano sprzęt używany przez służby mundurowe oraz odbyły się konkursy z wiedzy historycznej dla dzieci i młodzieży
Piknik Powstańczy zorganizowany przez Fundację Reduta PWPW na Skwerze I Dywizji Pancernej Wojska Polskiego w Warszawie. W czasie pikniku zaprezentowano sprzęt używany przez służby mundurowe oraz odbyły się konkursy z wiedzy historycznej dla dzieci i młodzieży Foto: PAP/Jacek Turczyk
pomnik powstanców 1200x660.jpg
Powstanie Warszawskie - co dziś dla nas znaczy?

- Piknik Powstańczy to inicjatywa skierowana do warszawiaków, ich rodzin, ale także wszystkich, którzy mają ochotę tu być - mówił Lesław Sierocki, kierownik działu Komunikacji i Promocji Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Na uczestników tego wydarzenia czekały stoiska przygotowane przez Żandarmerię Wojskową, policję, MON, saperów, antyterrorystów, Muzeum Wojska Polskiego. - Stare pojazdy z okresu II wojny światowej i mnóstwo innych atrakcji – wymieniał rozmówca Czwórki.

Nasz reporter rozmawiał także z uczestnikami tego wydarzenia. Jak bawili się goście Pikniku i co jeszcze dla nich przygotowano? Zapraszamy do wysłuchania relacji przygotowanej przez Mateusza Kulika.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 11.09.2017

Godzina emisji: 12.22

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzieci w Powstaniu Warszawskim. "Chłopcy walczyli jak mężczyźni"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 16:48
Nastoletni chłopcy zgłaszali się do dowódców oddziałów powstańczych chcąc podjąć walkę ze znienawidzonym najeźdźcą. W Czwórce odkrywaliśmy, jak wyglądało ich życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie Warszawskie. "Kubuś stał się jednym z symboli"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 15:29
Kubuś to samochód opancerzony, którego nazwa pochodzi od pseudonimu żony konstruktora, Józefa Ryszarda Fernika. Historia auta jest niezwykła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pamięć Miasta". Wirtualny przewodnik po powstańczej Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 09:58
"Pamięć Miasta" to aplikacja, która stanowić ma przewodnik po miejscach pamięci Powstania Warszawskiego. Przypomina nam o 370 Miejscach Pamięci Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń