X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przemoc w szkole - jak jej przeciwdziałać?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 19:25
Poniżanie, wyzywanie, a nawet pobicia – coraz częściej obecne są w polskich szkołach. 2 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. 
Audio
  • Czy polska szkoła nie radzi sobie z przemocą? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ChameleonsEye/shutterstock.com

Przemoc to nie tylko bicie, ale też sytuacje, kiedy osoba silniejsza, bardziej pewna siebie, krzywdzi słabszego. Według różnych badań ten problem w polskich szkołach najczęściej dotyczy dzieci między 10., a 13. rokiem życia. - Źródłem przemocy najczęściej jest dom, to tam uczymy się, co jest dobre, a co złe. Dzieci, wzrastając w pewnych środowiskach nie mają nawet świadomości, że zachowują się w przemocowy sposób i budują relacje oparte na agresji - mówiła Iwona Byśkiewicz. A jak tłumaczyła Elżbieta Stawecka, trudno dostrzec jest "przemoc relacyjną" między dziećmi. To proces, który trwa dłuższy czas i powoli narasta. - Choćby to, że dziecko samo siedzi w ławce, jest wykluczane z grupy, staje się smutne, apatyczne, jest już symptomem - mówiła ekspertka. Jak podkreślały ekspertki Czwórki to, że dzieci są okrutne, jest także jedną z faz rozwoju. Dziecko bada swoje środowisko i testuje granice, obserwując, jak daleko może się posunąć.

Jak walczyć z przemocą w szkole - nie tylko tą fizyczną? Co czują osoby, które doświadczają przemocy? Jakie są skuteczne sposoby na odpieranie ataków, kiedy jesteśmy już dorośli? Czy osoby, które zetknęły się z przemocą w dzieciństwie częściej są potem ofiarami mobbingu lub dyskryminacji? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Elżbieta Stawecka (Ośrodek Rozwoju Edukacji), Iwona Byśkiniewicz (psycholog, psychotraumatolog)

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 2.10.2018

Godzina emisji: 15.08

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małżeństwo i młodość. Jest im nie po drodze?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 18:07
Według najnowszych badań CBOS młodzi ludzie coraz rzadziej i coraz później zawierają małżeństwa - wśród kobiet średni wiek zawierania małżeństw w ostatnich latach wzrósł z 23 do 27 lat, natomiast wśród mężczyzn z 25 do 28 lat. Jakie mogą być tego przyczyny? Dlaczego młodzi odkładają lub rezygnują ze ślubu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza Komunia jak mini-wesele. "Zrezygnujmy z show na rzecz relacji"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 17:00
Zbliża się sezon komunijny. Kilkanaście lat temu było to skromna uroczystość obchodzona w gronie rodzinnym. Dziś aspekt duchowy Pierwszej Komunii przysłaniają zupełnie inne kwestie...
rozwiń zwiń