X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obowiązkowe mediacje przed rozwodem. Nadchodzą zmiany w prawie rodzinnym

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 15:15
W ubiegłym roku zawarto w Polsce prawie 193 tysięcy małżeństw. W tym samym czasie sfinalizowano także ponad 65 tysięcy rozwodów. 
Audio
  • Mediacje przed rozwodem. "Warto budować porozumienie" (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: andreonegin/Shutterstock.com

Musimy próbować oswoić negatywne emocje i zbudować porozumienie. Potrzebujemy warsztatów uczących komunikacji Alicja Kuczyńska-Krata

GUS podaje, że główną przyczyną rozpadu związków w Polsce jest niezgodność charakterów. Według nowych przepisów zanim dojdzie do rozprawy rozwodowej, małżonkowie zostaną zapoznani z tzw. pouczeniem. Dowiedzą się o konsekwencjach społecznych i ekonomicznych zakończenia małżeństwa. Co w praktyce będą oznaczały te zmiany? Skąd biorą się wysokie wskaźniki rozwodów w Polsce?

Proces mediacji wycisza złe emocje. To pierwszy krok do konstruktywnej rozmowy mec. Katarzyna Banasik 

- Wzrasta świadomość społeczeństwa i wiedza na temat własnych potrzeb. Ludzie wiedzą, czego chcą od życia i mają plan na to, w jaki sposób powinno ono wyglądać. Nie zawsze zgadza się on z wizją osoby, z którą postanowili dzielić życie - mówiła terapeutka i mediatorka Alicja Kuczyńska-Krata. - Kiedy nie potrafią porozumieć się, a druga strona nie wykazuje woli współpracy wtedy dochodzi do zakończenia związku - tłumaczyła.

- Zmiany w prawie to dobry kierunek - oceniała mec. Katarzyna Banasik, specjalistka od prawa rodzinnego. - W Polsce mamy niski poziom świadomości prawnej. Mediacja to rozwiązanie, z której nadal korzysta wąskie grupa osób, a jest narzędziem, które znacznie usprawnia proces rozwodowy - przekonywała. 

Jak działają mediacje? W jaki sposób mogą pomóc uregulować interesy małżonków? Więcej na ten temat w rozmowie z ekspertami w studiu Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Alicja Kuczyńska-Krata (mediatorka i terapeutka w Mediare), mec. Katarzyna Banasik (specjalistka prawa rodzinnego w firmie NWS-MCB)

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 15.07

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dostęp do broni powinien być ograniczony czy ułatwiony?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 09:26
Polska ma jeden z najniższych w Europie współczynników posiadania broni w przeliczeniu na jednego obywatela. Czy rygorystyczne przepisy ograniczają naszą wolność?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poliandria. Po co kobiecie wielu mężów?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 13:00
- W niektórych kulturach wielomęstwo jest konieczne. Ten typ relacji występuje u ponad 30 społeczności na całym świecie, ale nie w Europie - wyjaśnia dr Magdalena Babiszewska.
rozwiń zwiń