Jak smakuje ciasto z herbaty? A jak koktajl z matche?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 14:00
Opowiadają o tym twórcy strony Czajnikowy.pl, którzy herbatę testują, przygotowują, a nawet się nią... zajadają.
Audio
  • Eksperci z Czajnikowy.pl opowiadają o herbatach (Czat Czwórki/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Free-Photos/Pixabay.com

Dla Rafała Przybyloka i Patryka Płuciennika herbata to wielka miłość, która trwa od kilkunastu lat. Panowie nie ograniczają się jedynie do testowania i polecania różnych jej gatunków oraz akcesoriów służących właściwemu jej przygotowaniu i podawaniu. Śledzą także jej historię, miejsce w kulturze oraz tradycji i pokazują inne zastosowanie herbacianych liści - pieką z nich ciasta i robią energetyczne koktajle.

- Świat herbaty się nie kończy - mówią zgodnie twórcy strony Czajnikowy.pl. - Nie dość, że jest setki, tysiące różnych odmian samej rośliny, to jeszcze sześć głównych kolorów, zależnych od sposobu obróbki i każda kultura na świecie przygotowuje herbatę w inny nieco sposób - wyjaśniają. 

Możemy wyróżnić herbaty czarne, zielone, białe, czerwone, niebieskie i żółte. W Polsce w miesiącach zimowych chętnie sięgamy po odmiany czarne, doprawione kardamonem, goździkami, na sposób indyjski. Latem zaś króluje herbata zielona - bardzo orzeźwiająca. 

Czwórkowi goście zdradzają, że herbata, obok podstawowego zastosowania, ma jeszcze wiele innych. Można ją dodać do ciasta, koktajlu, a nawet przyprawić nią żurek lub owoce morza? Jak to robić podpowiadają w rozmowie z Anną Depczyńską. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Mateusz Kulik

Goście: Rafała Przybyloka, Patryka Płuciennika (Czajnikowy.pl)

Materiał: Anna Depczyńska

Data emisji: 1.04.2019

Godzina emisji: 16.13

pj

Czytaj także

Serialowa wiosna. Jak zakończy się "Gra o Tron"?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 17:40
- Producenci "Gry o Tron" wiedzą jak zmylić widza, więc wszystko to, czym dysponujemy przed premierą ostatniego sezonu, to tylko przypuszczenia i plotki - opowiada Kamil Śmiałkowski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Worek sako. Mebel, który pasuje do każdego pomieszczenia

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 15:01
Pasuje do każdego pomieszczenia, jest wygodne i niedrogie w wykonaniu. Wystarczy wybrać materiał, z którego zostanie wykonane oraz rozmiar. 
rozwiń zwiń