X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy rośnie pokolenie hedonistów? Czy pamiętają o wartościach?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 17:42
Młodych ludzi określa się ostatnio "pokoleniem pleasure", mówi się, że działają na siebie i dla siebie, spychają obowiązki. 
Audio
  • Czy rośnie pokolenie hedonistów? - dyskusja w studiu (Czat Czwórka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: izf/Shutterstock

Eksperci w Czwórce podkreślają, że współczesna kultura dziś promuje skupianie się na sobie, bycie "tu i teraz", dlatego też postawa młodych nie dziwi tak bardzo. 

 - Młodzi ludzie żyją w świecie, w którym przyjemność jest nie tylko na wyciągniecie ręki, ale na dotyk - mówi Edyta Plich z Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży. - Kiedy ja myślę: obejrzę dobry film, to musi być spełnione kilka warunków - jest to rodzaj nagrody. Kiedy patrzę na pokolenie mojego syna, młodych ludzi - oni w komórce odpalają swój serial - dodaje. 


sen spanie free 1200.jpg
Czy grozi nam epidemia bezsenności?

Paweł Woliński zwraca uwagę też na gry komputerowe, sieciowe, które też pozwalają na osiągnięcie sukcesu czy nagrody niemal natychmiast. - Świat wirtualny wzmaga tą sytuację hedonistyczną - podkreśla. 

Specjaliści jednak zauważają, że dzisiejsze pokolenie młodych ludzi przez lata pracowało nad celami, które nie były ich - zajęcia piłki nożnej, angielski, jazda konna, skrzypce. To były cele rodziców, lub narzucone kulturowo. Dziś przeciwko temu się buntują. - Dzieci w dorosłym życiu mówią dość - podkreślają. 

Jak więc wychowywać dziś młode pokolenia? Czego brakuje nam w relacjach? Jakich wartości uczyć i czy warto wychodzić z nimi poza ich strefę komfortu? O tym m.in. w rozmowie z "Czatu Czwórki". 


***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Edyta Plich (Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży), Paweł Woliński (tato.net)

Data emisji: 5.04.2019

Godzina emisji: 15.08

pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Zbijewski o życiu w kamperze: działam bez instrukcji, ale wiem czego chcę

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 19:47
Witold Zbijewski pracuje jako analityk i kontroler finansowy w korporacjach. Od siedmiu lat przez połowę roku mieszka w kamperze, a drugą część spędza na jachcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie "na kocią łapę". Czy ślub jest nam potrzebny?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 19:03
Według badań CBOS ponad 60 proc. Polaków akceptuje życie w tzw. konkubinacie i rezygnację z małżeństwa. Ankietowani przyznali, że w związku najważniejsze są miłość i zaufanie, a nie "dokument".
rozwiń zwiń