X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jak mądrze pomagać?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 17:58
- Wolontariat to nie tylko realna pomoc, ale także budowanie relacji z innymi, przełamywanie barier. Każdy człowiek ma inną historię, więc nie ma schematu, według którego można działać - mówią goście Czwórki, którzy na co dzień działają w fundacjach, pomagający m.in. bezdomnym.
Audio
  • Praca wolontariuszy. Jak pomagać mądrze? (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: addkm/Shutterstock.com

- Potrzeba bycia wolontariuszem to nie jest kwestia określonych cech charakteru, a umiejętności patrzenia na siebie przez pryzmat pomagania innym - mówi Paulina Bojanowska. A jak przyznawał Konrad Siuda, każdy z nas może być wolontariuszem, ale do tego potrzeba konsekwencji. - Ludzie porzucają wolontariat nie dlatego, że się do tego nie nadają, albo nie mają dobrego serca, ale właśnie dlatego, że tej konsekwencji im brakuje - mówił ekspert. - W wolontariacie nie chodzi o wcielanie wielkich idei, ale o małe i proste rzeczy, z których być może, w czasem, wyjdą rzeczy wielkie - tłumaczył. - Motywacją w wolontariatem może być satysfakcja i radość, jaką daje pomaganie - przekonywała zaś Iwona Bartosiewicz, nauczycielka.

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jak połączyć pracę wolontariusza w pracą zawodową? Czy w okresie świątecznym wolontariusze mają więcej zajęć? Kto najczęściej zostaje wolontariuszem? Jakie historie mają ludzie, którym pomagają goście Czwórki, i jak funkcjonują instytucje, w których działają? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. A o tym, ilu z nas lubi pomagać innym, i co nami kieruje - w materiale, który przygotowała Anna Depczyńska.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Paulina Bojanowska (prezes Fundacji Obiektywna, wcześniej Fundacji Sławek), Iwona Bartosiewicz (nauczycielka, prezes parafialnego zespołu Caritas w Stanisławowie), Konrad Siuda (fundacja Daj herbatę)

Data emisji: 5.12.2019

Godzina emisji: 15.08

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Awaryjny opiekun. Karta, która ocali twojego pupila

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 14:00
Niespodziewany pobyt w szpitalu, nagły wypadek - tych sytuacji nie da się przewidzieć. Ale warto o nich pomyśleć, zwłaszcza jeśli pod opieką mamy psiaka albo kota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wspierać młodych dorosłych ze spektrum autyzmu?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 09:00
Okres dojrzewania stanowi w przypadku osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu przełom rozwojowy, w którym szczególną rolę odgrywają ludzie z najbliższego otoczenia.
rozwiń zwiń