Pieniądze szczęścia nie dają? Czym jest dla nas bogactwo?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 12:50
Kilkudziesiąt najbogatszych osób ma tyle majątku, co połowa ludzkości - tak wynika z danych Oxfam. Niektórzy widzą w tej sytuacji wielką niesprawiedliwość, inni ciężką pracę.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Minerva Studio

Czy bogaty równa się pracowity, a biedny równa się leniwy? Dlaczego takie właśnie skojarzenia pojawiają się w naszych głowach? Czym są dla nas pieniądze - środkiem, czy celem? I czy nieoczekiwany deszcz monet, odziedziczony albo wygrany na loterii, otwiera drzwi do szczęścia i pomyślności? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć. Gośćmi w studiu Czwórki będą dr Katarzyna Sekścińska z Katedry Psychologii Społecznej UW i dr Mikołaj Sławkowski-Rode, filozof z Uniwersytet Warszawskiego.

W drugiej godzinie audycji porozmawiamy z Anną Rożalską, która zdradzi nam kilka pomysłów na karnawałowe wypieki. Stworzyła Montażownię Cukierniczą i choć działa zaledwie od pół roku, udało jej się już pobić klientelę wymyślnym smakiem zaplatańców, wytrawnymi daniszami i słodkimi rożalikami. 

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy w środę (15.01), po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan.

kd


Czytaj także

Sprawdź, co masz. Jak wycenić swój majątek?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 18:51
- Oceniając wartość naszych mieszkań czy pojazdów pamiętajmy, że z czasem będzie się ona zmieniać. Dlatego taki bilans warto robić co roku - mówiła Dominika Nawrocka, autorka bloga i książki "Kobieta i pieniądze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile kosztują marzenia i jak je zrealizować?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 15:00
Egzotyczna podróż, sportowe auto, dom w górach - to marzenia wielu z nas. - By je spełnić, warto przekuć je w realne plany - radzi Dominika Nawrocka, autorka bloga i książki "Kobieta i Pieniądze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finanse w związku, czyli jak żyć razem długo i szczęśliwie

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 16:06
Podobno kłótnie o pieniądze najszybciej zabijają miłość. Jak o nich rozmawiać, skoro dla wielu z nas finanse to temat tabu?
rozwiń zwiń