Sprawdź, co masz. Jak wycenić swój majątek?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 18:51
- Oceniając wartość naszych mieszkań czy pojazdów pamiętajmy, że z czasem będzie się ona zmieniać. Dlatego taki bilans warto robić co roku - mówiła Dominika Nawrocka, autorka bloga i książki "Kobieta i pieniądze".
Audio
  • O tym, jak ocenić i pomnażać swój majątek rozmawiamy z Dominiką Nawrocką (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Andrey_Popov

oszczędzanie pieniądze skarbonka 1200.jpg
Skuteczne oszczędzanie. "Postaw sobie realne cele"

- Majątek, jaki wydaje nam się, że mamy, może bardzo odbiegać od rzeczywistego stanu naszego posiadania. Bardzo często podchodzimy do przedmiotów emocjonalnie. Stare obrazy, płyty, czy meble są dla nas cenne, choć tak naprawdę ich rynkowa wartość nie jest wcale wysoka. Wszystko zależy od kupca - mówiła Dominika Nawrocka.

Jak przekonywała, najbezpieczniej inwestuje się w nieruchomości, rozwój własnych firm czy papiery wartościowe. - To będą elementy naszego majątku, których wartość prawdopodobnie nie spadnie. To też branże, w których jesteśmy w stanie oszacować nasze przyszłe zyski - mówiła ekspertka.

Jaki wpływ na rozwój naszego biznesu ma historia Polski, jak sprawdzić realną wartość swojego portfela i gdzie szukać rynków zbytu na kokretne jego elementy? Jak ocenić, w którą branżę warto zainwestować, i dlaczego podczas zakupów warto płacić gotówką, a nie kartą? Jak chronić swój kapitał przed zawirowaniami na rynku? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Goście: Dominika Nawrocka (autorka bloga i książki "Kobieta i pieniądze")

Data emisji: 20.02.2018

Godzina emisji: 14.07

kd/pg

Czytaj także

Polak na finansowym rynku. Jak radzimy sobie z pieniędzmi?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 17:05
- Brakuje nam wyobraźni, nie planujemy finansów. Wydaje nam się, że jeśli dostajemy pensję co miesiąc, zarządzanie środkami w obrębie 30 dni jest wystarczające. Dlatego zaskakują nas wakacje, czy święta - przekonuje Norbert Konarzewski z Fundacji Kronenberga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oszczędzanie w nowym roku. Jak planować wydatki długofalowo?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 16:41
W Czwórce szukaliśmy sposobów na to, by skutecznie gromadzić pieniądze i gospodarować budżetem tak, by stworzyć poduszkę finansową i uratować domową ekonomię. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubezpieczenia dobrowolne. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 17:00
- Coraz więcej ubezpieczycieli proponuje nam konkretne pakiety polis ubezpieczeniowych. Może to być np. pakiet na wypadek choroby nowotworowej. Jeśli w rodzinie była lub jest osoba, którą dotknęła taka choroba warto zadbać o zabezpieczenie finansowe - mówiła Marzena Bloch, broker ubezpieczeniowy.
rozwiń zwiń