Finanse w związku, czyli jak żyć razem długo i szczęśliwie

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 16:06
Podobno kłótnie o pieniądze najszybciej zabijają miłość. Jak o nich rozmawiać, skoro dla wielu z nas finanse to temat tabu?
Audio
  • Jak rozmawiać o pieniądzach w związku? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ArtFamily

- Nie lubimy rozmawiać na temat pieniędzy, wydaje nam się to nieeleganckie. Tymczasem pieniądze stanowią bardzo ważny element naszego życia i codziennie spędzamy wiele godzin, by je zarabiać - mówiła Dominika Nawrocka. Jak podkreślała, w związku należy wypracować wspólny system wydawania pieniędzy. I to jak najszybciej. - Takie rozmowy są trudne, i z pewnością należy do nich powracać.

Niestety są statystyki, według których nieporozumienia na tle finansowym są nawet trzecią przyczyną rozwodów w Polsce Dominika Nawrocka

Na jakim etapie związku zacząć zarządzać wspólnym budżetem i czy w ogóle należy mieć wspólny budżet, czy lepiej zarabiać "samemu na siebie"? Jak ustalić zasady korzystania z dochodów, żeby kwestia pieniędzy łączyła, a nie dzieliła partnerów? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Materiał przygotowała: Ola Ciupa

Gość: Dominika Nawrocka (autorka bloga i książki "Kobieta i pieniądze")

Data emisji: 22.05.2018

Godzina emisji: 14.07

kd

Czytaj także

Sprawdź, co masz. Jak wycenić swój majątek?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 18:51
- Oceniając wartość naszych mieszkań czy pojazdów pamiętajmy, że z czasem będzie się ona zmieniać. Dlatego taki bilans warto robić co roku - mówiła Dominika Nawrocka, autorka bloga i książki "Kobieta i pieniądze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile kosztują marzenia i jak je zrealizować?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 15:00
Egzotyczna podróż, sportowe auto, dom w górach - to marzenia wielu z nas. - By je spełnić, warto przekuć je w realne plany - radzi Dominika Nawrocka, autorka bloga i książki "Kobieta i Pieniądze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Polacy unikają ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 15:54
Szukając sposobu na wyjście z długów, w które popadliśmy z powodu różnych okoliczności, warto zainteresować się taką możliwością jak upadłość konsumencka.
rozwiń zwiń