Ocal w sobie dziecko. Nie będziesz narzekał na nudę

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 17:00
Chcemy czy nie - dorastamy. I prędzej czy później musimy do swojej dorosłości dojrzeć. - Warto jednak, dla równowagi, zachować w sobie coś z dziecka. I nie chodzi o spontaniczne wagary zamiast pójścia na ważne zebranie, ale o wyobraźnię, która ubogaca nasze "dorosłe' życie - przekonują Katarzyna Kucewicz i Paweł Pilarczyk - goście audycji "Czat Czwórki".  
Audio
  • Dzień Dziecka to też święto wszystkich dorosłych (Czat Czwórki/Czwórka)
Uniwersum Star Wars w świecie Lego
Uniwersum Star Wars w świecie LegoFoto: Andrey Arkusha/Shutterstock.com

Czytaj także
rodzina śmiech czas wolny dom dziecko 1200.jpg
Czy naprawdę można umrzeć ze śmiechu?

Cieszyć się jak dziecko

To uczucie znane w świecie dorosłych, choć dla każdego może oznaczać co innego. - Wszelkiego rodzaju gadżety są wyzwalaczami dziecięcej radości. I dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet - mówi psycholog Katarzyna Kucewicz. - Ja na przykład w trakcie przymusowej izolacji wkręciłam się w gry komputerowe, co jak na poważną panią psycholog jest małym szaleństwem - śmieje się.

Koronawirus a marzenia z dzieciństwa

Czas pandemii uzmysłowił nam ulotność każdej chwili. Zamiast planować, zaczęliśmy żyć tu i teraz. To przestrojenie horyzontu priorytetów Katarzyna Kucewicz zauważa u dużej części swoich pacjentów. - Kupiłem sobie kolorowy skuter - mówi Paweł Pilarczyk. - A jako człowiek, którzy od ćwierć wieku zawodowo zajmuje się gadżetami elektronicznymi, przyznaję, że za każdym razem kiedy rozpakowuję nowego smartfona do testów, mam frajdę jak za dzieciaka - dodaje.    

Zobacz
shutterstock_RPG 1200.jpg
Role play game - za co kochamy gry RPG?

Dzień (każdego) Dziecka

W audycji także Mateusz Kulik poszukiwał idealnego prezentu na 1 czerwca. W nowej trylogii "Star Wars" pojawił się Robot BB-8, a pewna firma postanowiła go odtworzyć. Urządzenie jest niewiele większe od piłki tenisowej, a kiedy podłączymy je do naszego smartfona, możemy robotem sterować. Dobrym rozwiązaniem dla dziecka w każdym wieku są też klocki oraz zabawkowe drony. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Goście: Katarzyna Kucewicz (psycholog i terapeutka, Ośrodek Inner Garden), Paweł Pilarczyk (redaktor ITbiznes.pl)

Data emisji: 01.06.2020

Godz. emisji: 15.07

kul

Czytaj także

Manufaktura Radości. Pomiędzy hygge, lagom i ikigai

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2017 15:20
- Trochę hygge, trochę lagom, trochę ikigai - taka jest moja "Manufaktura Radości" - opowiada Małgosia Dawid-Mróz - blogerka, pisarka i zdobywczyni prestiżowego wyróżnienia w konkursie "Blog Roku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Babcia i dziadek w sieci. Co klikają i lajkują?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 19:45
Kiedyś do wnuków dzwonili, a do znajomych wysyłali listy. W XXI wieku babcie i dziadkowie - żeby pozostać w kontakcie ze światem - chcą stawić czoła postępowi technologicznemu. I część przyznaje, że świetnie im to idzie.
rozwiń zwiń