Obrona inna niż wszystkie. Tytuł magistra bez wychodzenia z domu

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 19:54
Już odbyły się pierwsze zdalne obrony prac dyplomowych i magisterskich. To wydarzenia bez precedensu w historii uczelni. Koniec studiów dla wielu w tym roku będzie wyjątkowy, bo online. Czy to większy stres dla studenta?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shopping King Louie/Shutterstock.com
Posłuchaj
10:24 _PR4_AAC 2020_06_18-15-09-09.mp3 Magister bez wychodzenia z domu. Jak będą wyglądały obrony online? (Czat Czwórki)
 
Egzaminy online. Wygodne czy bardziej stresujące?
tort naked cake owoce wypieki 1200.jpg
Masa cukrowa odchodzi do lamusa. W modzie kwiaty i "naked cake"
Koronawirus widocznie wpłynął na nasze życie. Zmiany dotknęły również sektora edukacji - nauka całkowicie przeniosła się do sieci, większość egzaminów, zaliczeń, a nawet całe sesje odbywały się zdalnie. Na długi czas zgasło życie studenckie. Już dziś wiadomo, że część uczelni nadal będzie prowadziła zajęcia online. A co z obronami prac magisterskich i licencjackich, których termin już za chwilę?
Już niedługo, by obronić tytuł naukowy, nie będziemy musieli wychodzić z domu.
Nadanie tytułu magistra bez wychodzenia z pokoju
1200_ciąża_smutek_shutterstock.jpg
Czy czeka nas fala rozstań i baby boom?
Część studentów już dowiedziała się, że ich obrony odbędą się zdalnie, czemu towarzyszyć będą nowe zasady zdawania egzaminu. Przede wszystkim zdający musi przebywać sam w pokoju. Za pośrednictwem czatu połączy się z członkami komisji egzaminacyjnej, którzy poprowadzą obronę. To, jak mówią studenci, wymaga intensywniejszego skupienia. Do tego dochodzi także stres, że połączenie może być złej jakości lub zupełnie się zerwać. 
Komisja na Zoomie nagra Twoją obronę
I choć zdalna obrona nie jest może tak imponującym wydarzeniem jak spotkanie z komisją na żywo, to wielu studentów zwraca uwagę, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Podczas obrony obowiązkowe będzie udostępnienie komisji swojego ekranu, poruszanie kamerą i zmiana jej ustawienia po to, by egzaminatorzy mieli pewność, że nie korzystamy z żadnych pomocy, ani nie znajduje się obok nas nikt, kto mógłby nam podpowiedzieć. Przebieg obrony musi być od początku do końca zarejestrowany. To wymóg konieczny. W innym przypadku nie można udowodnić, że w ogóle się odbyła. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Ola Dyderska (studentka filologii romańskiej)

Data emisji: 18.06.2020

Godz. emisji: 15.07

ac


Czytaj także

Warszawska Praga. To tutaj bije Serce Miasta

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 17:20
Do niedawna było to warszawskie "zagłębie klubowe", miejsce znane wśród koncertowych bywalców, teraz ul. 11 listopada na Pradze-Północ stała się centrum pomocy osobom w najróżniejszych kryzysach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy czeka nas fala rozstań i baby boom?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 11:15
W sieci jest wiele rad dla par, które odkryły podczas pandemii i przymusowego czasu spędzanego w swoim towarzystwie, że nie do końca się rozumieją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błądzić rzeczą ludzką? Po co nam porażki?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 20:15
Trudno przejść przez życie bez żadnej porażki. Przekonują o tym nawet statystyki - chociażby te mówiące, że co trzecia firma po pierwszym roku działalności upadnie. Skoro nie wszystko nam się w życiu uda, jak patrzeć na porażki, żeby nie traktować ich w charakterze przegranych? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masa cukrowa odchodzi do lamusa. W modzie kwiaty i "naked cake"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 22:17
Weselne, urodzinowe, szwarcwaldzkie, Sachera, bezowe, lub po prostu śmietankowe - torty są sposobem na to, by dzień stał się wyjątkowy. Do ich powstania potrzeba jednak dużo czasu, energii i cierpliwości. Zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy obyci w internecie klienci mają dostęp do setek zdjęć pięknych wypieków. A cukiernik musi sprostać ich wymaganiom.
rozwiń zwiń