Czy podatek od cukru wyjdzie nam na zdrowie?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 12:06
Kolejne opłaty, tym razem zapowiadany od dłuższego czasu podatek od cukru, wejdzie w życie z początkiem nowego roku.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Dokmaihaeng/Shutterstock.com

Nowy podatek obejmie słodzone cukrem i substancjami słodzącymi napoje oraz alkohole. Czy wzrost cen zmieni nasze nawyki żywieniowe? O tym już w pierwszej godzinie audycji. 

Po godz. 15.40 - edukacja ekologiczna i ogrody deszczowe w szkołach - to program, który obejmie większość uczniów łódzkich szkół. Mają to być tzw. miękkie działania, czyli edukacja, ale też inwestycje, których efekty zostaną w szkołach na lata.

W drugiej części audycji sprawdzimy, jak w Polsce szuka się skarbów. Podobno działa u nas 150 tysięcy eksploratorów. Oczywiście na wyobraźnię działają opisy Bursztynowej Komnaty czy Złotego Pociągu, ale poszukiwacze jak największe skarby traktują guziki, łuski po nabojach czy fajerki pieca. 

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy w środę (2.09) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan. 

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kwota wolna od podatku. Kto na niej skorzysta?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 16:00
Od stycznia 2017 roku wejdzie w życie nowe prawo podatkowe. Zgodnie z nim Polacy będą odliczać kwotę wolną od podatku na innych zasadach. Kto skorzysta, kto straci, a dla kogo sytuacja się nie zmieni po wejściu w życie nowych przepisów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podatek od cukru - skuteczny sposób na zmianę nawyków?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 18:53
W zeszłym roku spożycie cukru w Polsce było największe od 28 lat. Statystyczny Polak spożył aż 44,5 kg. Chociaż wiemy, że nie jest zdrowy, nie potrafimy z niego zrezygnować.
rozwiń zwiń